Сочувство за мочање: со хартија, облека, фотографија, нокти, коса и многу повеќе!

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Дали знаете сочувство со урината?

Симпатиите се широко распространети и практикувани во нашето општество, иако не сите луѓе се свесни за големата разновидност што постои во симпатиите и рецептите за да го добиете она што го сакате.

Многу пати, симпатии се прибегнуваат кон комплицирани периоди од животот или кога сакате нешто што не може да се контролира со вообичаени методи, но факт е дека овој тип на практика е повеќе дел од бразилското сценарио отколку што можеме да замислиме.

Кој некогаш влегол во нова куќа со десната нога за да има среќа или ја ставил метлата зад вратата за да си замине несаканиот посетител, сигурно не слушнал за сочувство!

Има толку многу начини за изведување симпатии што ние може да се сомневате во правилните процедури и што да се користи за секоја ситуација. Затоа подготвивме текст за да можете да дознаете за новите магии и кога да ја користите секоја од нив! Проверете!

Разбирање повеќе за капењето за мочање

Овој шарм за капење за мочање можеби изгледа малку чудно, но верувајте ми, тој е многу стар и навистина носи добри резултати за оние кој го изведува.

Проверете повеќе за капењето за мочање и видете за што служи оваа симпатија, која е меѓу најстарите во нашата култура.

Основи и историја

Пи е нешто природно произведено во нашиот организам и нема ништо другодевет иглички. Сè уште треба да користите рицинусово масло и 14 ленти целосно бела, неискористена хартија.

На лентите, на седум од нив го пишувате името на мажот, а на другите седум името на жената или личноста кој ви се заканува по животот.врска. Важно е да се спомене дека ова сочувство секогаш треба да се прави прво наутро и тајно. Не може да им се каже дури ни на пријателите или на ваши блиски луѓе.

За да ја направите магијата, поставете ги лентите хартија со имињата, сите назад до грб во парови. Вметнете во секоја лушпа од јајце. Користете седум пиперки со рицинус во внатрешноста на секоја црвена лушпа од јајце со хартиите и затворете со седум иглички.

Направете го тоа со сите црвени лушпи од јајца и ставете сè во празна конзерва. После тоа, уринирајте одозгора ментализирајќи дека заканувачкиот пар ќе се раздели.

Како може симпатијата на мочањето да помогне во љубовта?

Како што покажавме, симпатијата на мочањето е многу моќна, бидејќи урината е течност што ја носи сета енергија и сила на привлечност за да освои некого. Понатаму, тој е многу моќен елемент во врзувањето на љубовта.

Вреди да се запамети дека најважно е секогаш да се користи симпатијата за мочање со добра намера. Никогаш не правете љубовни магии од завист или лоши чувства кон други луѓе или парови и бидете среќни во вашата врска со овој моќен ритуал.

интимна и длабока од нејзината употреба во симпатии.

Оваа бања е многу стара и беше широко користена од постари луѓе кои имаа за цел да привлечат личност кон себе, покрај нејзиниот духовен потенцијал да помогне во други сектори од животот .

Оттогаш, симпатијата е подобрена со текот на годините и сè уште се користи од оние кои бараат нешто поинтензивно.

За што е тоа?

Бањата за мочање може да се користи секогаш кога имате намера да вложите многу во освојување и да ја зголемите моќта да привлечете луѓе и ситуации кои зависат од телото, убавината и сексуалноста.

Но, зошто да не Исто така, содржи моќен духовен потенцијал, бањата за мочање секогаш привлекува добри работи и треба да се користи за да привлече добра работа, брак или среќа во нова куќа, на пример.

Состојки кои се користат заедно

За да ја изведете оваа необична бања, ќе ви требаат неколку капки од вашето мочање, 1л вода, ливчиња од роза, каранфилче, 3 лажици шеќер и 1 ловоров лист. Кога сè ќе зоврие, овие состојки ќе направат уникатна смеса, што ќе ја зајакне вашата интимност заедно со вашата најдлабока желба.

Комбинацијата на такви состојки ќе ја направи сета разлика во конечниот резултат, па фокусирајте ги мислите и направете ја таа бања буквално тело и душа.

Совети за подобрување на ефектите

За подобрување на ефектитеефектите од бањата за мочање, идеално е секогаш да се направи енергетско чистење пред сочувството. Со оглед на тоа што мочањето го енергизира телото со нови духовни бранови, важно е да се растовари она што е лошо.

Солената бања може да биде најдобриот излез, а потоа направете ја симпатијата за мочање за да стекнете нова енергија и сила на привлечност.

Внимавајте со постапката на сочувство

Внимавајте строго да ги следите чекорите на сочувство, запомнете дека тоа е ритуал, затоа треба ригорозно да се следи. Идеално е да користите само три капки мочање во 1 л вода,

Соберете само малку од мочањето (за да можете да ги извлечете 5-те капки) и ставете го во 1 литар вода да зоврие

Исклучете ја водата штом сите состојки ќе зовријат и почекајте да се олади пред да започнете со бањање. Направете ја оваа постапка 3 последователни дена секогаш фокусирајќи се на посакуваната цел дека за кратко време ќе ги забележите ефектите.

Симпатија на мочање со хартија

Симпатија на мочање со хартија е многу познат и познат и како симпатија за врзување маж. Ако знаете дека мажот е љубовта на вашиот живот и сакате да биде луд по вас, следете ја оваа магија внимателно.

Ова е ритуал кој многу делува, но бидејќи се прави со урина, не е толку познат меѓу најчестите магии за држење мажи покрај жени кои навистина знаат што сакаат. Следете јаПрочитајте за да дознаете повеќе.

Индикации

Урината има внатрешна моќ да привлекува мажи преку моќта на интимноста. Секој што сака да ја зголеми моќта на сензуалноста и физичката привлечност може да ја користи оваа магија без страв, но знајте дека е една од најефикасните.

Исто така, служи за да се натера мажот безусловно да се држи до вас, а за жените кои сакаат да бидат освоени без да мора да одат по мажот што го сакаат!

Состојки и како да го направите тоа

За оваа магија треба да користите стаклена тегла со капак, малку малку од вашата урина и пенкало со хартија. Само напишете го целото име на мажот на хартија веднаш откако ќе го напишете вашето.

Неговото име мора да стои над вашето, буквално, и двете имиња мора да бидат целосни. Потоа трипати преклопете ја хартијата и ставете ја во тенџерето со дел од вашата урина. Оставете го под креветот седум дена, а потоа закопајте го во градината.

Сочувство за мочање со фотографија

Оваа симпатија се смета за вистинска врска на љубовта, многу моќна и исто така доста едноставно. Погледнете како да го направите тоа и за што служи симпатијата на мочање со фотографија!

Индикации

За оние кои сакаат да го направат врзувањето на љубовта и да го остават приврзан мажот или жената што ги сакаат вие, без никакво сомневање, ова е идеалната симпатија.

Покрај тоа што помага во освојувањето, им помага на оние кои сакаат да имаат трајни врски. ПерЗатоа, во продолжение погледнете неколку совети кои секако ќе ви бидат исклучително важни за да ги постигнете посакуваните резултати.

Состојки и како да го направите

Состојките се само стаклена тегла со урина која има капак или шише, плус слика од вашата сакана. За сочувство, фотографијата ќе ја оставите половина час во урината, а потоа ќе го покриете садот и ќе го закопате во цветна градина.

Единствените мерки на претпазливост се: Оваа симпатија треба да се направи со првата урина на денот, а фотографијата треба да биде помала за да се вклопи во тенџерето или шишето и да биде целосно потопена.

Симпатијата на мочање на облеката

Оваа симпатија може да биде малку потешка за оние кои немаат пристап до облеката на саканата личност. Но, покрај тоа што е многу моќен, може да се направи со секое парче облека. Вреди да се провери. Продолжете со читање за да дознаете повеќе.

Индикации

Ова е идеалниот шарм за оние кои сакаат еднаш засекогаш да ја освојат личноста што ја сакаат или за оние кои веќе се во врска со личноста, но запознавањето или бракот не се поврзуваат одеднаш. За оние случаи кога сакате да излезете од „врне не влажно“, ова е најдобрата магија со назначено мочање.

Состојки и како да го направите тоа

Мишањето на облеката е прилично едноставно. Главната состојка е облеката на саканата личност. Ставете ја оваа облека во леген со вода до врвот или дури и во када, акопарчето е преголемо. Потоа додадете сапун и додајте ја урината во смесата.

На крајот, измијте ја облеката нормално и закачете ја да се исуши. Саканата треба да ја носи облеката најмалку половина час.

Мочање со коса и нокти

Како и другите магии направени со урина, така и оваа има широка примена да се врзе човек. Елементите коса и нокти се основни за врзување и проповедање љубов и, заедно со моќта на привлекување на урината, формираат моќна и ефикасна симпатија!

Индикации

Симпатијата за врзување на човекот е создадена со урина, коса и нокти се користи кога други се веќе направени со делумни резултати, во потешки случаи или кога мажот не е толку достапен. Ако тоа е вашиот случај, тогаш само проверете ги состојките подолу.

Состојки и како да го направите

Ќе ви треба малку коса од мажот што сакате да го врзете како состојка. Можете да го земете чешелот или облеката на личноста, но важно е да ги имате конците при рака. Ставете ја косата во тенџере со малку урина, а потоа ставете три 'рѓосани клинци заедно.

Бидејќи тоа е таен шарм, покриената смеса треба да остане три дена на место каде што никој не може да види тоа, а потоа исто така треба да се отфрли во тајност.

Сочувство на мочање со кафе

Кафето е состојка што се користи во симпатиите за да се елиминира стравот од осамености егзистенцијална празнина. Поврзана со урината во магија, таа може да биде доста моќна за да ја зголеми моќта на привлекување.

Покрај тоа, за да направите каква било магија, можете да сварите свежо кафе за време на ритуалот и да уживате во аромата за да се енергизирате. Мирисот на кафе, исто така, помага да се размислува за познати сензации, прегратка и љубов.

Индикации

Симпатијата на урината со мочање е индицирана за луѓе кои сакаат да врзат некој близок и да основаат семејство или имаат стабилна врска. Идеален е и за луѓе кои сакаат да ја зголемат својата моќ на сензуалност и смелост, бидејќи чувствуваат дека нивната привлечност е поврзана со срамежливоста.

Состојки и како да се направи

Во минатото, овој шарм беше направен со капнување капка урина во кафето на саканиот маж, но во моментов овој начин се смета за неморален, па процесот стана поедноставен и поефикасен. Доволно е да земете шолја каде саканиот човек пиел кафе, сепак со остатоците од пијалокот.

Важно е да ја стави устата во шолјата, инаку симпатијата нема да работи. Потоа само додадете капка од вашата урина - само една капка - и истурете кафе до врвот. Чувајте ја смесата три дена под креветот и фрлете ја под млаз вода.

Симпатија на мочање со лименка пиво

Меѓу сите шарм направени со мочање, онаа на лименка пиво е најмалку позната,но едно од најефикасните.

Пивото е длабоко поврзано со забава и љубовни врски исполнети со среќа и радост, па заедно со урината може да стане моќна состојка. Продолжете со читање за да дознаете повеќе.

Индикации

Ова е магија за обновување на врските кои изгледаат изгубени или врските каде жената не е задоволна со држењето на мажот. Понатаму, уште еден показател е да се врати радоста од првите месеци од врската.

Кој сака да вложи во симпатиите на лименка пиво и моча, нема да зажали и може да се врати, и засекогаш, радоста на врската во првите неколку месеци.

Состојки и како да го направите тоа

За овој шарм ќе ви бидат потребни следните состојки: лименка пиво и фотографија од мажот што сакаат да освојат. Прво, отворете ја конзервата и земете сè, без да оставите ништо на дното. Потоа ставете ја фотографијата на вашата сакана во празната внатрешност.

Почекајте додека не ви се моча и мочајте во конзервата. Чувајте ја содржината на тајно место три часа директно. Конечно, запалете црвена свеќа на крајот, замислувајќи ја вашата среќа покрај вашата сакана. Вреди да се запамети дека и ова е магија која служи за придобивање на жените, а која може да ја направат и други жени. храна која се смета за горчлива и затоа никојзамислете дека многу успешно се користи за да се чуваат лошите работи надвор од врските. Добар пример е кога жената сака да отстрани љубовник од животот на нејзиниот сопруг или момче или дури да ги држи далеку ривалите кои и се закануваат на нејзиниот љубовен или семеен живот.

Сè уште може да се користи за да се избегне завист и мешање од зли луѓе во вашата врска и во животот на вашиот сопруг или децата. Заедно со урината, симпатијата со црвениот модар патлиџан е исклучително моќна да ја одржува врската среќна и да ги држи подалеку луѓето кои сакаат ваша штета или штета од вашата врска.

Индикации

Користете ја симпатијата на скарлет модар патлиџан со мочање секој пат кога ќе се чувствувате загрозени во вашата врска. Ова исто така може да биде лесен начин да ги држите подалеку луѓето кои сакаат да го земат она што е твое.

Завидливите луѓе кои се чини дека сакаат да го имаат вашето семејство, сопруг или дури и да се мешаат во вашиот живот, може да се држат многу далеку со jiló сочувство со мочање. Но, ова е и магија што може да се користи за разделување пар.

Запомнете дека овој тип на ритуал не треба да се прави со намера да им наштети на другите луѓе, само кога нешто ви е одземено или кога таа е веќе поврзана со личноста.

Состојки и како да ја направите

Ќе ви требаат седум џило кои се многу зелени и свежи, не можат да се замрзнат или преварат. Користете четириесет и девет крајбрежни пиперки плус четириесет и девет

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.