14 пиперки симпатии: да разделиме двојка, непријател и повеќе!

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Содржина

Зошто да се сочувствуваме со бибер?

Да се ​​има вера, да се сочувствува со пиперката е начин да се воспостави врска со универзумот и да се побараат позитивните енергии да се еминираат за исполнување на желбите. Во овој случај, отфрлете ги негативните луѓе. Но, симболиката оди многу подалеку од тоа.

Покрај тоа што ги отстранува непријатностите, неговото карактеристично палење е моќно да ги отстрани непријателите од патот, да ги загрее односите и да ги отстрани пречките што го спречуваат успехот, покрај тоа што носи заштита .

Во текот на оваа статија ќе научите како да правите различни магии со пиперки, некои едноставни, други малку подетални, и како тие можат да ви помогнат да го постигнете она што толку многу го сакате.

Бибер со медна магија за да ја зачините врската

За да ја спроведете магијата со пиперка и мед за да ја загреете врската, ќе треба да ги изберете црвените пиперки по ваш избор и мед, се разбира. Проверете го подолу.

Состојки

Шармот на пиперката со мед за загревање на односите има своја главна карактеристика во црвената боја, која е бојата на страста. Црвената боја на пиперката носи оган, додека сладоста на медот го контролира интензитетот.

А комплетната листа за правење на овој шарм, со сите состојки и инструменти, се сведува на следново:

1 чинија или 1 бела чинија уште не ебибер во гаќи за заведување се едноставни и евтини. И со оглед на придобивката што ова ќе се врати во вашиот љубовен живот, нема да биде напорна работа да се најдат состојките.

Затоа, проверете подолу што е потребно за да се создаде оваа симпатија што може да се подигне на друго ниво нагоре вашата волшебна способност. Ова е списокот:

1 црвена пиперка по ваш избор;

1 мало парче црвена крпа — 1 парче хартија исто така ќе ви помогне; и

1 нова црвена гаќичка.

Како да го направите тоа

И да го направите шармот на бибер во гаќички за заведување само едноставен чекор по чекор. Првото нешто што треба да направите е да ја чекате следната полна месечина. Пристигнувајќи таа вечер, завиткајте ја пиперката со крпата и ставете го ова мало пакување на црвените гаќички. Направете витка и оставете ја на место каде што има месечева светлина.

Во зори одвиткајте ги гаќите и закопајте ја пиперката завиткана во крпа под грмушка од црвена роза. Не мијте ги гаќите, бидејќи следниот ден ќе ги облечете и ќе имате жешка љубовна ноќ.

Бибер магија за заштита

Кој бара заштита може да изведе магија со пиперка која брзо ќе ги одврати злото и негативните енергии. Подолу ќе дознаете што е потребно и како да го направите тоа.

Состојки

Шармот на пиперката за заштита практично се самоисполнува. Не бара сложени состојки,разработени ритуали, ништо. Како и да е, како и сè што е поврзано со позитивноста, треба да имате голема верба во она што го правите.

Нема да биде добро да правите сочувство само заради тоа, без навистина да верувате во тоа. А во случајот со оваа магија, која ќе дознаете како да ја изведете подолу, а уште повеќе, за сета едноставност што ја носи. Ќе ви треба само ова:

1 црвена пиперка, која може да биде чили или прст на девојката; или

1 синџир со клучеви, 1 приврзок, 1 обетка во облик на црвена пиперка.

Како да го направите тоа

Да направите шарм од пиперки за заштита ќе изгледа толку очигледно , дека можеби се прашувате зошто не сте го направиле ова порано. На крајот на краиштата, доволно е да носите црвена пиперка со вас. Тоа е точно. Без детален ритуал.

И што е најизненадувачки, тоа дури и не мора да биде вистинска пиперка. Тоа може да биде привезок, привезок, нараквица во форма на пиперка. Бојата, да, е фундаментална. Мора да биде црвено. Биберот ќе ги апсорбира негативните енергии наоколу, кои можат да се манифестираат преку интриги, завист, озборувања. Со други зборови, шетањето наоколу заштитено може да биде поедноставно отколку што мислите.

Бибер и крупна сол шарм за сегашниот да заборави на бившиот

Ако забележавте дека моменталната љубов не можам да се извлечам од глава кој дошол пред вас, научете го шармот на биберот и камената сол и исплашете ги оние што требаше да поминат до сега.

Состојки

Абибер и камен сол магија за сегашното заборавање на бившиот е индицирана за оние кои сфаќаат дека сегашната двојка не може да ја извлече љубовта од главата, и покрај сите напори да заборави сè.

Затоа не Дон Не грижете се, универзумот е таму за да ви помогне низ овој процес. Но, не заборавајте. Ќе успее само ако верувате во тоа во вашето срце. Потоа, соберете ги состојките наведени подолу и направете ја магијата сигурен во резултатот.

1 грст крупна сол;

1 црвена пиперка; и

1 мало парче ткаенина, кое треба да биде бело.

Како да го направите тоа

Со извршување на овој шарм на бибер и камена сол, ќе успеете да Направете вашата сегашна љубов да има поглед само на вас.

Состојките подготвени, рака на работа. Напишете го името на вашата сакана на белото парче ткаенина. Потоа врз оваа крпа ставете ја црвената пиперка и посолете ја. Сега, само навивајте го за да направите многу тесно пакување.

Закопајте ја оваа обвивка изрека: „Љубовта (на вашата сакана) кон (поранешната љубов на вашата сегашна љубов) ќе цвета само ако оваа пиперка никне “. По закопувањето, стапнете на самото место три пати повторувајќи го името на вашата љубов. Тоа е хит и промашување.

Магијата на Pepper за да ги разделите пријателите

Сега ќе ја научите магијата со пиперка за да ги разделите пријателите, но бидете многу внимателни со причините зошто сте решиле да го направите тоа овој ритуал да не заврши со извршувањенеправди.

Состојки

Да го направите овој шарм на пиперката ќе ги раздвоите оние пријатели кои немаат врска еден со друг, а сепак хранат проклето зло меѓу себе. Обично, овие малку контроверзни пријателства завршуваат и на блиските.

Резултатот може да доведе до тепачки, озборувања и лоша атмосфера со семејството и пријателите. Затоа, барајте го решението во вера и магија. Потребни ви се состојки кои можеби веќе ги имате дома. Ако не, наведете го следново:

1 мало парче хартија;

1 пенкало; и

сос од пиперка.

Како да го направите

Пред да ја направите магијата со бибер за да ги разделите пријателите, не заборавајте дека ритуал како овој е начин како да влезете во заедница со универзумот. Затоа, погрижете се ова барање да е навистина неопходно.

Убедени дека треба да ставите крај на ова токсично пријателство, земете пенкало и хартија и запишете ги имињата на оние луѓе чие пријателство би сакале да го прекинете. Потоа прелијте ги напишаните имиња со сос од пиперки.

Потоа, свиткајте ја хартијата и чувајте ја во резервиран дел од замрзнувачот седум месеци. Така е, само извадете ја хартијата од замрзнувачот по тој период.

Бибер во магијата за чевли за зголемување на желбата

Ако баравте магија за зголемување на желбата, погледнете не понатаму повеќето. Сега не само што ќе научите како дада направите, како ќе откриете колку е едноставно да се подготви овој ритуал.

Состојки

Шармот на пиперката во чевелот за да се зголеми желбата е големо барање за да се нахрани огнот на страста и дајте го тоа пикантно во врската. Добар дел од пиперките во јадењата имаат функција на подобрување на нешто што можеби е дури и добро, но што може да се израмни со посебен допир.

Во љубовта тие го прават истото. Кујната Бахијан и Капиксаба, да наведам два примери, добро ја користи пиперката. И сега исто така одлично ќе го искористите за доброто на вашата врска. Погледнете ја листата на состојки:

1 црвена пиперка; и

1 чевел на вашата сакана.

Како да го направите тоа

Бидејќи состојките на пиперката во шармот за чевли лесно се добиваат, извршувањето на ритуалот не е сложено. Само набавете си чевел од вашата сакана што често се користи. Избрани чевли, втријте ја црвената пиперка на ѓонот од чевелот. Откако ќе го направите тоа, ставете го повторно.

Само треба да бидете сигурни дека сте го одбрале чевелот што ќе го носите наскоро. На крајот, фрлете ја пиперката користена во знак на сочувство под млаз вода. Ако живеете во голем град, нема проблем. Можете да го испуштите во тоалетот. Само испуштете го тоалетот и бидете среќни.

Бибер шарм за разделување пар

Ако знаете пар чија врска е истрошена, со многу кавги иАко има несогласување, направете ја магијата со пиперки за да разделите двојка што ќе ја научите сега и стави крај на неа. парот е доста вообичаен. Ако се двоумите, веројатно веќе имате сè дома.

Но, ако немате, само одете до кој било агол и лесно ќе најдете се што ви треба да купите. Ако е така, вашата листа за купување ќе се сведе на следново:

1 мала чинија;

1 нож;

1 мало парче хартија;

1 бел плик; и

1 пиперка од прст на девојката.

Како да го направите тоа

Се препорачува да го користите шармот со пиперки за да разделите пар кога ќе сфатите дека врската е дојдена до точка на истрошеност во која луѓето веќе си нанесуваат многу штета едни на други и на сите околу себе.

Запомнете, тоа е разговор со универзумот. Добро е да се избегнуваат негативните енергии. Но, бидејќи е неизбежно, сочувството ќе помогне. Боцнете го прстот на девојката и потоа измијте ги рацете за да избегнете проблеми. Таа е силна. Потоа ставете ја пиперката на чинијата и со пенкало на листот напишете ги имињата што ја сочинуваат двојката. На крајот истријте ја хартијата врз пиперката, свиткајте ја и ставете ја во пликот. Вие го завршивте својот дел.

Дали е штетно сочувството со пиперката?

Симпатиите направени со употреба на пиперки генерално нема да наштетат. Но, се додека тие се направени со доброцели и полни со позитивна енергија. Секоја врска воспоставена со универзумот кој сака да прави добро за себе или за друго лице има тенденција да враќа добри работи.

Поради оваа причина, важно е да се набљудува и да се биде свесен за тоа што се бара во магија кога намерата е да се туркаат или разделат луѓето. Пред да го елаборирате ритуалот, запрашајте се дали е навистина потребно. Често е така.

И има луѓе кои можеби подобро функционираат далеку еден од друг. На тој начин, внимавајќи при согорувањето на пиперката, ако се добри намерите, добри ќе бидат и резултатите. Затоа, имајте верба, направете сочувство со пиперката ако има потреба и верувајте во враќањето на она што ви треба.

користени;

2 срца направени со црвена хартија;

2 црвени пиперки по ваш избор — чили пиперка, пиперка со прст за девојка; и

мед — доволни се 2 лажици.

Како да го направите тоа

За шармот на пиперката со мед кој ќе ви го загрее љубовниот живот да функционира, прво треба да има вера. Со тоа, фокусирајте се само на ритуалот. Најпрво ставете ги пиперките на чинијата и измијте ги со мед.

Потоа на листот хартија нацртајте 2 срца и исечете ги. Откако ќе го направите ова, запишете го името на саканата личност на двата исечоци. Сега, ставете ги срцата во садот со пиперките натопени со мед и оставете ги настрана една недела. И секој ден пред спиење, држете ја чинијата, замислувајќи застрашувачки сцени со вашето здроби.

Сочувство на закопаната пиперка за да ги избрка луѓето

Сочувството на закопаната пиперка се изведува за да се оддалечи од таа незгодна личност. И за да го извршите, одвојте ги најсилните пиперки и следете едноставен ритуал, кој ќе го научите следно.

Состојки

Симпатиите на закопаната пиперка се пукаат и паѓајте за да го задржите тоа што сте Тој не сака да го гледа наоколу или обоен во златна боја. А основните состојки лесно се наоѓаат.

Доколку ги немате дома, можете лесно да ги купите во аголната самопослуга. Затоа, за да направите огромно добро во животот и да се ослободите од таа личност со наполнета енергија, ќе ја искориститеследново:

5 многу лути пиперки — пиперка малагуета, пиперка или слатка пиперка;

1 тенџере со капак;

1 лист хартија;

1 пенкало; и

земјата.

Како да го направите тоа

Откако ја избравте пиперката и одвоивте 5 од нив, на предната страна на хартијата напишете го името и презимето на лицето кое го сакаат да се оддалечат од. И напишете ја следнава реченица на задната страна: „Оваа пиперка нека те држи подалеку од мојот живот, не само сега, туку секогаш!“

Потоа, преклопете ја, ставете ја во тенџерето и побарајте грда , суво место и нема живот да го закопа. Таму ископајте дупка, одвојте 3 лажици од таа земја и ставете ја во тенџерето. Конечно, затворете го, закопајте го и оставете го таму засекогаш. Тоа е време кое ќе го натера симпатијата да дејствува. . ритуалот да се изврши нема сложеност. Следете го подолу.

Состојки

Магијата на бибер со бела лента за да се одбрани непријателот, испраќајќи ја личноста за која се знае дека ви посакува само штета, бара малку работа за да се елаборира, со оглед на враќањето што ќе го даде. И се користат секојдневни состојки.

На брзо патување до супермаркет или саем, со брзо застанување до продавницата за канцелариски материјал попатно, ќе најдете сè. Затоа што, само одипотребни ви се состојките подолу:

7 семки од црвена пиперка по избор;

1 сад со капак;

1 парче од околу 10 сантиметри бела сатенска лента; и

вода.

Како да го направите тоа

Откако ги собравте сите суштински состојки, чекор-по-чекор процесот за правење шарм на пиперката со бела лента за да се заштитите непријателот не е комплициран. Прво, земете ја сатенската лента и на неа напишете го името на непријателството што сакате да го отстраните.

Потоа, ставете ја оваа лента на дното на избраниот сад и соберете ги семките. Потоа наполнете го садот со вода, покријте го и чувајте го во замрзнувач. Садот ќе се чува во замрзнувачот се додека го гледате тоа лице како закана. Штом таа престане да постои, извадете ја од замрзнувачот и фрлете ја. Се ослободивте од тоа зло.

Магијата со бибер и црна кеса за да избркате некого

Магијата со бибер и црна кеса е моќна да избрка некој чие присуство повеќе не е оправдано. За да го спроведете, проверете што е потребно и процедурите за нејзино спроведување.

Состојки

Шармот на биберот и црната кеса служи за да се тргне некој непосакуван од вашиот или туѓ пат многу важно за вас. Патем, ако вашиот сегашен партнер е несаканата личност, верувајте ми, и симпатијата ќе работи.

За да се спроведе, ќе треба да се соберат во основа 3 материјали и главната состојка —што е пиперката, се разбира. Зајакнете ја вербата, направете го тоа и наскоро таа несакана личност ќе стане само нејасно сеќавање на вашето минато. Ова е она што ви треба:

5 црвени пиперки, кои треба да бидат суви;

1 црна пластична кеса;

1 лист хартија; и

1 пенкало.

Како да го направите тоа

Со шармот на бибер и црна кеса, ќе ги држите незгодните луѓе подалеку од вас или некој кон кого имате афинитет . А за да се изврши, ритуалот е некомплициран. Прво, на хартија ќе го напишете името на личноста што имате намера да ја отстраните. Ако правите магија за да оддалечите некого од некој друг, напишете го секое име на едната страна од листот.

Потоа преклопете го листот хартија и ставете го и пиперките во црната кеса. Заврзете јазол, ископајте дупка на место толку грдо што ни вегетацијата не сака да се вкорени и закопајте ја. И што е најважно, верувајте од срце.

Бибер со сол магија за да ги избрка луѓето

Исто така, ќе можете да избркате негативна личност од вашиот живот користејќи ја магијата со бибер и сол. Употребени се само 3 состојки, кои ќе ги откриете подолу.

Состојки

Шармот на бибер и сол има моќ да избрка личност во која повеќе не сакате да бидете. А за да го направите тоа, ќе ви требаат само 3 состојки за да ја воспоставите таа врска со универзумот што ќе донесе спокојство во вашиот живот.животот.

Така е, со неколку материјали и дарежлива доза на вера, и душевниот мир ќе почива на вас. Ова се основните состојки:

1 црвена пиперка, што и да имате, се додека е свежо;

1 малку сол;

1 платнена торбичка што се вклопува во вашиот џеб .

Како да го направите тоа

За да ја направите магијата на бибер со сол и да отстраните некого од вашиот живот, ќе следите едноставен ритуал, но кој бара одредена грижа. Црвената пиперка ќе треба многу да ја иситнете. И при месење, тој ослободува капсаицин, супстанцијата одговорна за чувството на печење.

Па, кога е во контакт со кожата, оваа супстанца предизвикува силна иритација. Внимателно, направете смеса со сол и бибер, ставете ја во платнената кеса и готово.

Оваа амајлија отсега носете ја со себе. И кога се вкрстувате со таа личност, ставете ја раката на чантата и на неговата глава. Ако не можете да ја играте, визуелизирајте ја оваа сцена. Ќе функционира на ист начин.

Шарм за пиперки со прст на девојката за ривалите

Магијата со пиперка со прст на девојката е индицирана да го отстрани секој што ви се ривал во некоја област од вашиот живот . Подолу, научете го ритуалот и откријте ги клучните состојки за создавање на магијата.

Состојки

Чили пиперката гори како убавица. И токму ова силно горење го прави шармот на пиперката од прстот на девојката одличен сојузник во задачата да ги исплаши оние коити е ривал, без разлика дали на работа или во љубовен живот.

И за да се изврши, ќе бидат потребни неколку елементи, со оглед на доброто што ќе го направи оваа магија. Ќе ви требаат само состојките наведени подолу:

1 пиперка, која не може да биде мала;

групна сол;

1 парче хартија; и

пенкало.

Како да го направите тоа

За да се натера девојката да има симпатија од прстот на пиперката за ривал, верата е основна. Свесни за ова, напишете го името на ривалската личност на малото парче хартија.

Потоа, отворете ја пиперката на едниот крај, направете ролна со оваа хартија и вметнете ја во пиперката низ малата дупка што ја се отвори (затоа не може да биде премал). Низ истата дупка, додајте крупна сол, колку што можете.

Конечно, авантура. Побарајте мравјалник и многу внимателно ставете ја пиперката внатре во неа, така што мравките го опкружуваат. Работи речиси веднаш.

Магија со бибер и лук за просперитет

Месата од пиперка и лук е одлична во многу јадења, но исто така е моќна и за стапување во контакт со универзумот во потрага по успех. За ова, научете магија користејќи ги овие две состојки способни да привлечат просперитет. Проверете го подолу.

Состојки

Магијата на бибер со лук за благосостојба има едноставен ритуал и има лесно достапни состојки. Можеби тие се веќе тамувашата оставата, чајната кујна. Но, и покрај неговата едноставност, знајте дека оваа магија е моќен сојузник за привлекување успех, пари и се што го прави животот попросперитетен и посреќен.

А за да можете да го привлечете ова, ќе треба само да верувате и да работите цврста вера при ракување со следниве материјали:

7 црвени пиперки;

7 чешниња лук; и

1 бел плик, кој никогаш не бил користен.

Како да го направите

Во ред, со само неколку состојки ќе можете да ги направите пиперката и лукот шарм и направи животот полесен попросперитетен. Најпрво, изложете ги 7-те пиперки и 7-те чешниња лук на сонце за да се исушат. Штом се исушат, ставете сè во белиот плик и чувајте го овој плик 30 дена на безбедно место. Треба да биде во тоа скривалиште за кое никој не знае.

Во текот на овие 30 дена побарајте и замислете сцени на просперитет, на постигнување цели и постигнување успеси. На крајот од тој период, фрлете го пликото. Сосема е можно резултатите веќе да почнале да пристигнуваат.

Сочувство со пиперката и качачата кон непријателот

Сочувството со пиперката и качачата кон непријателот има моќ да ги изигра лошите луѓе и да ги избрка. Освен вера, пинга и бибер, подолу дознајте што друго ви е потребно за оваа магија.

Состојки

Магијата со пиперка и качака служи за да ги заштитите непријателите. И добро е да се запаметитаа симпатија е разговор што го водите со универзумот кој бара цел.

Затоа се препорачува овој разговор да биде здрав и полн со добри вибрации, нешто што непријателството не произлегува. Но, ако се појави таа мала личност која заслужува убава лекција, направете ја таа магија. Суштинските материјали се следните:

вашата омилена качака;

1 чаша;

5 пиперки по ваш избор;

1 фотографија од личноста;

1 свеќа, која мора да биде црна или црвена; и

1 бела чинија.

Како да го направите тоа

Ако треба да го направите шармот со пиперка и качака за да научите некој што ве повредува, почнете со ставање на пиперките на дното на чашата половина исполнета со качака. Ставете 7 капки стопен восок на фотографијата на непријателот притоа велејќи: „Нека ви страда душата од неподносливата топлина на овој моќен восок!“ стакло во средината на чинијата. Потоа нацртајте круг од восок околу чашата, фиксирајте ја свеќата до неа и почекајте додека не изгори.

Шарм со бибер во гаќички за заведување

Шармот од пиперки во гаќички е класичен за зголемување на моќта на заведување. И сега ќе научите како да го изработите. Со неа значително ќе се зголеми вашата самодоверба за да ја заведете саканата.

Состојки

Потребните состојки за да се направи симпатија на

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.