10 Sapunët më të mirë kundër alergjive të 2022: Mustela, Protex, Dove dhe më shumë!

  • Shperndaje Kete
Jennifer Sherman

Cili është sapuni më i mirë për alergjitë në vitin 2022?

Alergjia është një reagim i ekzagjeruar i sistemit tonë imunitar që ndodh kur biem në kontakt me substanca që janë të huaja për trupin. Është e zakonshme që njerëzit të pësojnë një sulm alergjik në lëkurë pa qenë në gjendje të identifikojnë origjinën e tij.

Ju mund ta dalloni një sulm kur ndjeni se zona e lëkurës që ka pasur kontakt me substancën është kthyer e kuqe, kruhet dhe krijon një shqetësim. Këto shqetësime mund të lehtësohen përmes sapunëve alergjikë.

Mësoni më shumë për këtë lloj sapuni dhe mësoni se si të zgjidhni atë që do të ofrojë trajtimin më të mirë për lëkurën tuaj, përveç renditjes së 10 sapunëve më të mirë. për alergjitë.alergjia e vitit 2022!

10 sapunët më të mirë për alergjitë e vitit 2022

<9 9> 200 dhe 600 ml
Foto 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
Emri Xhel larës Sapun i lëngshëm për trupin dhe flokët hipoallergjik për bebe - Mustela Protex sapun i lëngshëm për bebe - Protex Glycerin sapun i lëngshëm për fëmijë glicerinë hidratues - Dove Ekstra i butë sapun i lëngshëm - Huggies Johnson's baby time jargavan me sapun - Johnson's Sapun vegjetal tradicional me glicerinë - Granado Sapun sapuniju ndjeni se lëkura juaj është më e ndjeshme ose e thatë, sapuni Dermonutritivo do t'ju ndihmojë, me agjentë të fuqishëm hidratues, do të rinovoni indin dhe do ta bëni atë më rezistent. Një mënyrë për të shmangur simptomat e alergjisë është përdorimi i sapunëve me veti ushqyese, dhe kështu është.

Të zhvilluara me përbërës të tillë si gjalpë shea dhe murumuru, vaj ulliri dhe ekstrakt tërshëre, ju do të hidratoni lëkurën tuaj në thellësi. duke favorizuar rigjenerimin e saj dhe rikthimin e pamjes së saj të shëndetshme. Në këtë mënyrë, ju do të parandaloni dhe lehtësoni kruajtjen dhe skuqjen e shkaktuar nga alergjitë.

Sapuni i barit Granado premton një lëmim, hidratues dhe tonifikues për lëkurën. Përveçse është i testuar dermatologjikisht dhe hipoallergjik, është perfekt për ata që duan të shmangin probleme të tilla si alergjitë.

Përdorimi Trupi
Përfitimet Pastrim i butë dhe hidratues
Vëllimi 90 g
Vegane Po
Pa mizori Po
6

Sapuni vegjetal nga glicerina tradicionale e verdhë - Granado

Humectant dhe zbutës

Sapuni tradicional me glicerinë Granado rekomandohet veçanërisht për ata me lëkurën më të ndjeshme. Glicerina është një përbërës i përsosur për të luftuar alergjinë e lëkurës tuaj për shkak të vetive qetësuese dhe hidratuese të këtij përbërësi. ajo do të veprojënë inde, për të rigjallëruar lëkurën dhe për të lehtësuar simptomat.

Formula e tij hipoalergjike do të veprojë në lëkurë pa dëmtuar indet. Përveç kësaj, ai do të balancojë pH dhe do të favorizojë përhapjen e baktereve të mira, duke luftuar mikroorganizmat e dëmshëm dhe duke rikuperuar aktivitetin imunitar në sipërfaqe në mënyrë natyrale.

Të sigurojë një prekje të mëndafshtë dhe të butë në lëkurë, duke përdorur një sapun hidratues dhe zbutës. Pastrimi me këtë sapun në jetën tuaj të përditshme do të sjellë një sërë përfitimesh, duke kontribuar në një përmirësim të shëndetit dhe mirëqenies suaj.

Përdorimi Trupi
Përfitimet Hidraton dhe mbron lëkurën
Vëllimi 90 g
Vegan Po
Pa mizori Po
5

Lilac Johnson's Baby Sleep Bar Sapun - Johnson's

Parandaloni alergjitë para gjumit

Johnson's Sapuni Hora do Sono do t'ju ndihmojë të kryeni një pastrim efikas dhe relaksues në mënyrë që të flini gjithë ditën pa u shqetësuar për sulmet alergjike. Përdoreni vetëm në dush, para gjumit. Gjëja më e mirë është se garanton rezultate deri në 7 ditë.

Formula e tij pa parabene dhe ftalate e klasifikon atë si një produkt hipoallergjik. Zhvillimi i tij u krijua për të përmirësuar rutinën e gjumit të fëmijëve, pasi kryen një pastrim të sigurt dhe të butë, duke stimuluarrelaksimi dhe sigurimi i një cilësie më të mirë të gjumit.

Efektet e tij janë vërtetuar klinikisht dhe nuk mund të mos përfitoni prej tyre. Përdorni sapunin për veten ose fëmijët tuaj, në mënyrë që të keni një gjumë gjallërues të natës.

Përdorni Të gjithë trupin
Përfitimet Qëtësues
Vëllimi 80 g
Vegan Po
Pa mizori Jo
4

Sapuni i lëngshëm Huggies Extra Gentle

Pastrim i butë edhe për foshnjat

Sapuni i lëngshëm Huggies është ideal për lëkurën e ndjeshme të të rriturve dhe fëmijëve, pasi përhapet mirë, ofron larje më pak ndërhyrëse dhe përthithet shpejt. Marka ka zhvilluar sapunin e saj të lëngshëm Extra Gentle për ata që kërkojnë të lehtësojnë kruajtjen dhe skuqjen e shkaktuar nga alergjitë.

Formula e saj i është nënshtruar testeve dermatologjike dhe oftalmologjike, duke premtuar kujdes në pastrim, veçanërisht për foshnjat, dhe një lot- fshij falas. Përveç kësaj, ai nuk përmban parabene ose ngjyra, të cilat shpesh janë shkaktarë të alergjive.

Përdorni këtë sapun të lëngshëm Huggies dhe kryeni një pastrim jo irritues, duke e lënë lëkurën tuaj më të lëmuar dhe të rigjallëruar. Përdorni një formulë tërësisht me bazë bimore që është më e shëndetshme për lëkurën tuaj ose për fëmijën tuaj.

Përdorimi Gjatë gjithë kohëstrup
Përfitimet Jo irrituese
Vëllimi 200 dhe 600 ml
Vegan Po
Pa mizori Jo
3

Sapun i lëngshëm Glycerin Baby Moisturizing Glycerin - Dove

Kthon butësi dhe parandalon alergjitë

Ky produkt rekomandohet për të gjitha lëkurat llojet dhe moshat. Pavarësisht se ka një aromë, ajo është zhvilluar për të siguruar një pastrim jo-gërryes për lëkurën. Mund të përdoret në të gjithë trupin dhe garantohet se do t'ju mbajë të shëndetshëm që në përdorimin e parë. Me një formulë hipoallergjike, nuk do të ketë rrezik për të shkaktuar simptoma alergjie.

Në përbërjen e tij janë të pranishëm lëndët ushqyese që formojnë lëkurën, duke rivendosur barrierën natyrale të indeve. Me një pastrim më delikat, ai do të ushqejë indet tuaja në mënyrë që të garantojë rezistencë më të madhe dhe të përmirësojë aktivitetin tuaj imunitar, duke parandaluar kruajtjen, skuqjen dhe shfaqjen e ekzemës.

Ka gjithashtu përfitim shtesë që ofron glicerina e pranishme në përbërjen e tij. Funksioni i tij hidratues do të rivendosë elasticitetin dhe butësinë, përveç parandalimit të shenjave të plakjes.

Përdorni Në të gjithë trupin
Përfitimet Pastrim hidratues me një aromë të lehtë
Vëllimi 200 dhe 400 ml
Vegane Po
Pa mizori Jo
2

SapunLëng për foshnjat për bebe Protex Baby - Protex

Pa agjentë të dëmshëm

Do të gjeni një linjë produktesh ideale për lëkurën më të ndjeshme: sapunin e lëngshëm Protex Baby, i cili siguron një pastrim të butë dhe jo gërryes. Protex është një markë e njohur për vetitë e saj antibakteriale dhe antifungale, duke eliminuar deri në 99% të mikroorganizmave të pranishëm në lëkurë.

Ndryshe nga linjat e tjera të sapunit nga marka, ky nuk ka veti antiseptike. Formula e tij e përshtatur, shumë e glicerinuar, ju lejon të trajtoni bakteret në lëkurë në një mënyrë që nuk heq barrierën mbrojtëse, duke rigjallëruar indin dhe duke rikuperuar butësinë e tij.

Ky produkt është pa ngjyra, alkool ose parabenë, duke parandaluar ndryshimet në pH të lëkurës dhe duke vepruar kundër alergjive. Së shpejti, nuk do të ndjeni simptomat e acarimit, përveç që lëkura juaj të jetë më e hidratuar dhe e mbrojtur.

Përdorni Të gjithë trupin
Përfitimet Pastrim i butë dhe hidratues
Vëllimi 200 dhe 400 ml
Vegan Po
Pa mizori Po
1

Xhel larës me sapun të lëngshëm hipoalergjik për trupin dhe flokët e bebeve - Mustela

Për të gjitha llojet dhe moshat e lëkurës

Një sapun për alergjitë me një teksturë më uniforme dhe të ndjeshme, perfekt për ata njerëz që kërkojnë një pastërtie lëmuar dhe relaksuese për lëkurën. Me një formulë hipoallergjike, do të mbrojë lëkurën tuaj përmes potencialit të lartë hidratues.

Ky sapun i lëngshëm mustela është vegan. Duke përdorur një avokado aktive në përbërjen e tij, ju do të ushqeni qelizat e lëkurës tuaj, do t'i mbushni ato dhe do të favorizoni mbajtjen e lëngjeve. Kjo siguron një mjedis ideal për t'u rikuperuar dhe për ta bërë atë më të mbrojtur.

Do të ndjeni përfitimet që nga përdorimi i parë, duke lehtësuar simptomat e alergjisë dhe madje duke parandaluar shfaqjen e tyre në afat të gjatë. Shijoni përfitimin maksimal që mund të ofrojë një formulë e përqendruar në vitaminë B5, duke qetësuar lëkurën dhe duke e lënë atë me një pamje më të shëndetshme.

Përdorimi Në të gjithë trupi
Përfitimet Pastrues i butë dhe hidratues
Vëllimi 200, 500 dhe 750 ml
Vegan Po
Pa mizori Po

Informacione të tjera rreth sapunëve alergjikë

Ka gjithashtu informacione të tjera të rëndësishme për t'u marrë parasysh në lidhje me këto produkte. Të kuptuarit se si ndodhin alergjitë dhe si t'i shmangni ato, përveç kujdesit për përdorimin e sapunit, do t'ju ndihmojë të përballoni problemin tuaj në mënyrë më efektive. Shikoni!

Çfarë mund të shkaktojë alergji dhe si t'i shmangni ato?

Reaksionet alergjike shkaktohen nga një përgjigje e ekzagjeruar e sistemit imunitar kur është në kontakt medisa substanca, të tilla si qimet e kafshëve, poleni dhe marimangat, për shembull. Ilaçet, ndryshimet klimatike dhe faktorë të tjerë, si pluhuri, gjithashtu mund ta shkaktojnë këtë problem.

Ky lloj reagimi në trup mund të gjenerojë, përveç skuqjes dhe kruajtjes së lëkurës, madje edhe plagë, flluska ose djegie që janë e njohur si ekzema. Për të shmangur këtë problem, ekzistojnë disa praktika të përditshme që do t'ju ndihmojnë, të tilla si:

- Ndërroni rrobat;

- Lani duart dhe fytyrën;

- Merrni dush para se të flini;

- Lëreni shtëpinë të pastër;

- Shmangni alergjenët;

- Përdorni agjentë anti-alergjikë.

Përveç kësaj , rekomandohet që gjithmonë të kërkoni ndihmë nga një profesionist i kujdesit shëndetësor si një dermatolog. Ai do të kryejë testet e nevojshme për të identifikuar se cilat substanca trupi juaj është më i ndjeshëm ndaj zhvillimit të alergjive, përveç se do të tregojë një trajtim më të mirë.

Kujdes kur përdorni sapunë për alergji

Është e rëndësishme që ju e dini se disa alergji mund të jenë ngjitëse. Prandaj, rekomandohet që të mos e ndani sapunin me persona të tjerë, në mënyrë që të mos kontaminoheni dhe të krijoni probleme alergjike që nuk i keni pasur më parë.

Kështu ju dhe të tjerët nuk do të jeni rrezikon të vuash nga alergjitë. Përveç kësaj, edhe nëse personi e shfaq këtë problem, ai përsëri do të jetë në gjendje të trajtojë alergjitë e tij tashmësapuni antialergjik.

Përdorimi i produkteve për fëmijë në higjienën e të rriturve

Megjithëse sapunët për fëmijë rekomandohen gjithmonë për një grupmoshë të caktuar, asgjë nuk i pengon të rriturit të përdorin këto produkte. Në fakt, rekomandohet përdorimi i tyre, pasi priren të jenë të prodhuara në mënyrë që të mos dëmtojnë lëkurën e foshnjave, duke qenë produkte më të ndjeshme dhe pa agjentë të dëmshëm. Pra, nëse keni lëkurë delikate ose të ndjeshme, përdorimi i produkteve për fëmijë mund të jetë i mirë.

Zgjidhni sapunin më të mirë për alergjitë për lëkurë më të bukur dhe më të shëndetshme!

Kërkimi i sapunëve për alergji është hapi i parë për të gjetur produktin më të mirë për lëkurën tuaj. Meqë ra fjala, është gjithashtu një hap që ju të mësoni të zgjidhni dhe vlerësoni sapunët me kompetencë më të madhe, duke ditur aktivët e tyre, teksturat e tyre dhe sesi çdo detaj do të ndikojë në trajtimin e alergjive.

Këshillat e dhëna në këtë artikulli do t'ju ndihmojë në këtë kërkim. Prandaj, sigurohuni që të shikoni renditjen e 10 sapunëve më të mirë për alergjitë në vitin 2022, pasi do t'ju shërbejë si një udhëzues për të gjetur produktin më të mirë për lëkurën tuaj!

Dermonutritivo blu e hapur - Granado
Sapun i lëngshëm hipoallergjik natyral vegan me kamomil dhe aloe vera - Boni Natural Sapun për fëmijë për lëkurë të ndjeshme e bardhë - Granado Sapun i lëngshëm Naturals me delikatesë - Palmolive
Përdorni Gjithë trupin Gjithë trupin Gjithë trupin Gjithë trupin Gjithë trupi Trupi Trupi Gjithë trupi Gjithë trupi Trupi
Përfitimet Pastrim i butë, hidratues Pastrim i butë, hidratues pastrim hidratues, me aromë të lehtë jo irritues Qetësues Hidraton dhe mbron lëkurën Pastrues dhe hidratues i butë Pastrues dhe hidratues i butë Pastrim dhe hidratues i butë Eksfolues dhe hidratues hidratues
Vëllimi 200, 500 dhe 750 ml 200 dhe 400 ml 200 dhe 400 ml 80 g 90 g 90 g 250 ml 90 g 250 ml
Vegan Po Po Po Po Po Po Po Po Po Jo
Pa mizori Po Po Jo Jo Jo Po Po Po Po Jo

Si të zgjidhni sapunin më të mirë për alergji?

Për të zgjedhur një sapun për alergji,do t'ju duhet të dini përbërësit dhe aktivët në formulë. Në këtë mënyrë do të njihni vetitë e tyre dhe si do të reagojnë në kontakt me lëkurën tuaj. Ky është vetëm një pjesë e informacionit që duhet të dini. Vazhdoni të lexoni për të kuptuar më shumë!

Shmangni sapunët që përmbajnë përbërës që mund të irritojnë lëkurën

Sapunët me një pastrim më gërryes dhe që përmbajnë alergjen priren të irritojnë lëkurën. Formulat e tij janë prodhuar me qëllimin për të qenë më detergjent. Në përpjekje për të eliminuar papastërtitë dhe bakteret, ato përfundojnë duke hequr barrierën mbrojtëse të indit të lëkurës.

Ju mund të gjeni disa pika që duhen analizuar në një sapun dhe që mund të shkaktojnë alergji, si p.sh.:

Sulfatet : ato mund të identifikohen në përbërjen e produktit me emrin lauril sulfat natriumi. Arrin të largojë vajrat natyrale të lëkurës, duke e lënë atë më të brishtë dhe të thatë.

Alergenet : këto janë substanca të afta të irritojnë lëkurën. Ato përdoren përgjithësisht si konservues ose emulsifikues.

Aromë : produktet që përmbajnë këtë veti nuk duhet të konsiderohen si përfitim, pasi ato mund të përdorin përbërës që mund të irritojnë lëkurën.

Alkaline : lidhet me pH-në e lëkurës, i cili është midis 4.7 dhe 5.75. Kur përdorni një produkt alkalik, mund të ndikoni në ekuilibrin kimik të lëkurës,duke rritur pH dhe duke shkaktuar acarim dhe ekzemë.

Deodorant : substancat me këtë funksion veprojnë në një mënyrë për të eliminuar bakteret e pranishme në lëkurë, të cilat mund të ndikojnë në të gjithë mikrobiomën e lëkurës dhe të shkaktojnë alergji. reaksionet.

Ngjyra : përgjegjëse për dhënien e ngjyrës sapunëve. Është mjaft e zakonshme që këto substanca të shkaktojnë një reaksion alergjik në lëkurë.

Në përgjithësi, duhet të vlerësoni nëse sapuni e ka këtë informacion në etiketë ose substanca që do të veprojnë për këtë qëllim. Shmangni përdorimin e tyre, pasi dihet se ato kanë tendencë të shkaktojnë një krizë alergjike.

Zgjidhni produkte që kanë përbërës aktivë të dobishëm për lëkurën në përbërjen e tyre

Sapunët në ditët e sotme kanë një formulë komplekse me një veprim përtej pastrimit të thjeshtë të lëkurës. Ato mund të mbajnë me vete një sërë karakteristikash që do t'i shtojnë funksionin e tyre kryesor, duke ofruar përfitime shtesë për lëkurën. Përbërësit më të zakonshëm të dobishëm që do të gjeni janë:

Vajrat vegjetalë: ato janë thelbësore për prodhimin e sapunëve të ngurtë, janë agjentë hidratues që zbutin strukturën e sapunit dhe nxisin ushqimin e lëkurës. Vajrat bimorë më të zakonshëm janë: pambuku, bajame, babassu, luledielli, kalendula, ulliri dhe pluhuri.

Emolientët: roli i zbutësve për lëkurën është aftësia e tyre hidratuese dhe lubrifikuese. Janë ato që japin butësi dhe fleksibilitet më të madhpër lëkurën. Ato zëvendësojnë shtresën mbrojtëse të lëkurës dhe ndihmojnë në mbajtjen e ujit në qelizë. Është e zakonshme që këto substanca të gjenden në vajrat vegjetale, lipidet dhe acidet yndyrore.

Agjentët qetësues: Ka ekstrakte dhe vajra bimore që kanë veti qetësuese, lehtësojnë kruajtjen dhe acarimin e shkaktuar nga alergjitë. Disa shembuj janë kalendula, kamomili, livanda, aloe vera dhe farat e rrushit.

Prebiotikët: janë substanca organike që nuk absorbohen nga trupi, duke favorizuar shfaqjen dhe përhapjen e baktereve të mira në lekura. Ata do të jenë përgjegjës për rregullimin e mikroorganizmave dhe eliminimin e substancave të dëmshme. Në këtë mënyrë lëkura juaj do të jetë më e mbrojtur dhe e shëndetshme.

Jepni përparësi sapunëve të lëngshëm

Do të shihni që në treg ofrohen sapunë me tekstura të ndryshme. Secili reagon në lëkurë në mënyrën e vet, si p.sh. sapuni, i cili, megjithëse i sigurt, ka një pH më alkalik dhe mund të ndikojë në barrierën natyrale të lëkurës, në varësi të shpeshtësisë së përdorimit.

Në këtë mënyrë, sapunët e lëngshëm zakonisht kanë një pH të ekuilibruar, më afër lëkurës së njeriut. Kjo është arsyeja pse ato janë më të rekomanduara për banjo. Ata do të largojnë papastërtitë pa dëmtuar mikrobiomën e lëkurës.

Zgjidhni sapunë që ofrojnë përfitime shtesë

Përveç aktivëve të dobishëm të pranishëm në përbërjen esapunët për alergji, duhet të jeni gjithashtu të vetëdijshëm për përfitimet shtesë që mund të ofrojnë formulat e tyre. Në varësi të çdo përbërësi aktiv, ju do të shijoni një përfitim të ndryshëm për lëkurën tuaj, si p.sh.:

Hidratues: I rekomanduar kryesisht për lëkurë më të thatë, sapuni hidratues ndihmon në mbajtjen e ujit në lëkurë, duke favorizuar aktiviteti prebiotik dhe forcimi i barrierës mbrojtëse natyrore të indeve. Në këtë mënyrë, ju do të shmangni alergjitë dhe do të lehtësoni simptomat tuaja.

Antibakterial: Sapunët me këtë veti veprojnë në një mënyrë për të reduktuar ndotjen nga mikroorganizmat e dëmshëm të lëkurës, duke parandaluar ndotjen e saj dhe infeksione të mundshme.

Antiseptik: ky është një emër tjetër i ngjashëm me antibakterialin, pasi ka vetinë të luftojë mikroorganizmat në sipërfaqen e lëkurës.

Antiakne: në përgjithësi, ato kanë një veprim që rregullon yndyrën e lëkurës, përveç se janë anti-inflamatore, duke vepruar në parandalimin e pikave të zeza dhe puçrrave.

Investoni në natyrale, vegane dhe pa egërsi alternativat

Ka edhe produkte me vulën pa mizori, në përkthimin fjalë për fjalë "pa mizori", të cilat përfaqësojnë lëvizjen për të drejtat e kafshëve. Markat që i përmbahen kësaj lëvizjeje premtojnë të mos testojnë te kafshët dhe të kërkojnë prodhim më natyral dhe të qëndrueshëm.

Alternativat natyrore tëSapunët do të shmangin alergjitë, përveç që ofrojnë një pastrim më pak agresiv për lëkurën. Prandaj, rekomandohet që gjithmonë të kërkoni produkte vegane ose produkte me vulën pa egërsi, pasi do të pastroni lëkurën tuaj në një mënyrë më të shëndetshme.

10 sapunët më të mirë kundër alergjive të vitit 2022

Pasi keni njohur të gjitha kriteret që duhen analizuar për të zgjedhur sapunin për alergjitë, ka ardhur momenti që ju të kërkoni atë që i përshtatet më mirë lëkurës tuaj. Krahasoni 10 sapunët më të mirë kundër alergjive të vitit 2022 për t'u kujdesur më mirë për alergjinë tuaj!

10

Sapun i lëngshëm me butësi natyrale - Palmolive

Pastrues i butë dhe mbrojtës<

Linja Naturals e Palmolive ofron një sapun ideal kundër alergjive për këdo që kërkon lehtësim të menjëhershëm nga kruajtjet dhe skuqjet. Produkti i tij i lëmuar me një teksturë më të lëngshme do të sigurojë një pastrim të shëndetshëm për lëkurën tuaj, pa dëmtuar indet ose pa prekur pengesën e saj natyrore.

Përbërja e tij përmban ekstrakte natyrale, si jasemini dhe kakao, të cilët veprojnë në lëkurë si zbutës dhe antioksidant, duke i dhënë asaj fleksibilitet më të madh dhe parandalimin e përhapjes së baktereve, pasi substancat e saj nuk grumbullohen në pore. Në këtë mënyrë lëkura juaj do të jetë më e fortë dhe më e mbrojtur.

Një avantazh tjetër është jasemini, i cili ka një veti qetësuese për lëkurën, duke lehtësuar kruajtjen dhe duke relaksuar trupin. Kjo është njësapun i lëngshëm që ofron të gjitha përfitimet për të trajtuar simptomat e alergjisë pa dëmtuar lëkurën tuaj.

Përdorni Trupi
Përfitimet Eksfolimi dhe hidratues
Vëllimi 250 ml
Vegan Jo
Pa mizori Jo
9

Lëkurë e bardhë e ndjeshme për bebe sapun - Granado

I projektuar për lëkurën më të ndjeshme

Granado është ideal për ata që kërkojnë një trajtim të shëndetshëm dhe të qëndrueshëm për alergjitë, duke përdorur ekstrakte bimore që do të largojnë lëkurën tuaj pa simptoma të alergjisë. Kjo është një nga markat që iu bashkua lëvizjes për të drejtat e kafshëve, duke ofruar një produkt pa egërsi dhe krejtësisht natyral.

Me një bazë të përqendruar të proteinave të grurit, bajames dhe tërshërës, ju do të ushqeni qelizat e lëkurës, duke krijuar një shtresë mbrojtëse dhe mbajtje e lagështisë në pëlhurë. Së shpejti do të zbutni efektet e alergjisë dhe do ta lini lëkurën tuaj më të mbrojtur, madje do të shmangni simptomat e saj.

Ky sapun për alergji është testuar dermatologjikisht dhe ka një formulë pa agjentë të dëmshëm, si ngjyra, aromat dhe aromat. silikoni, duke siguruar pastrim të sigurt dhe të shëndetshëm. Një produkt i projektuar për lëkurën e ndjeshme të foshnjave që mund ta shijoni.

Përdorni Në të gjithë trupin
Përfitimet Pastrim i butë dhehidratues
Vëllimi 90 g
Vegan Po
Pa mizori Po
8

Sapun i lëngshëm hipoallergjik natyral vegan me kamomil dhe aloe vera - Boni Natural

Kujdesi pa mundim

Një foshnjë kërkon një sërë kujdesi shtesë ndaj lëkurës dhe, për këtë arsye, Boni ka krijuar një linjë sapuni të lëngshëm vegan që do të kujdeset për lëkurën tuaj dhe do të shmangë simptomat e alergjisë së lehtë. . Përdorimi i tij do të ofrojë një pastrim krejtësisht natyral dhe jo gërryes, ideal për një foshnjë dhe për lëkurën më të ndjeshme.

Përparësia e përdorimit të produkteve vegane është mungesa e përbërësve me origjinë shtazore ose komponimeve artificiale, të cilat janë shkaktarët më të mëdhenj të alergjive. Propozimi i saj është pastrimi i butë i lëkurës, në mënyrë që të ruajë shtresën e saj mbrojtëse dhe ta bëjë atë më të sigurt.

Shmangni tharjen e lëkurës duke e ushqyer me përbërës natyralë, duke e hidratuar dhe duke i rikthyer butësinë. Shijoni përfitimet më të mira që mund t'ju ofrojë një produkt vegan dhe pa egërsi dhe kujdesuni për veten si një fëmijë!

Përdorni Të gjithë trupin
Përfitimet Pastrim i butë dhe hidratues
Vëllimi 250 ml
Vegane Po
Pa mizori Po
7

Sapun dermonutritiv me ngjyrë blu të çelët - Granado

Lëkurë e pastër dhe e hidratuar

Shiko

Si ekspert në fushën e ëndrrave, spiritualitetit dhe ezoterizmit, jam i përkushtuar t'i ndihmoj të tjerët të gjejnë kuptimin në ëndrrat e tyre. Ëndrrat janë një mjet i fuqishëm për të kuptuar mendjet tona nënndërgjegjeshëm dhe mund të ofrojnë njohuri të vlefshme në jetën tonë të përditshme. Udhëtimi im në botën e ëndrrave dhe shpirtërore filloi më shumë se 20 vjet më parë, dhe që atëherë unë kam studiuar gjerësisht në këto fusha. Unë jam i pasionuar për të ndarë njohuritë e mia me të tjerët dhe për t'i ndihmuar ata të lidhen me veten e tyre shpirtërore.