7 симпатии за долна облека: за камшикување, освојување, послушност и повеќе!

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Зошто да се сочувствуваме со долната облека?

Да се ​​сочувствува со долна облека е одлична опција за оние кои сакаат да ја одржат својата врска стабилна и здрава. Љубовните врски често знаат да бидат комплицирани и турбулентни. Внатрешните конфликти често се случуваат природно и од навидум мали причини.

Како тоа да не е доволно, животните бури често доаѓаат да ја загрозат љубовта негувана долго време, со многу наклонетост и посветеност, што може да доведе до предавства и многу болка и страдање за двете страни.

На овој начин, магиите со долна облека се одлични начини да ја одржите вашата сакана верна, послушна и заљубена во вас. Честопати едноставни и брзи за правење, тие носат долготрајни и брзи резултати.

Ако ви треба добра магија за да ја помогнете вашата врска, погледнете ги главните и најефикасните магии со долна облека, состојките во следниот текст неопходен и начин како да ги направите.

Шарм за долна облека за мажот да флертува со друг

За жените кои се изневерени или се плашат од можно предавство, симпатии долна облека за мажот кој флертува со друг е најсоодветен. Таа ќе се погрижи нејзиниот партнер да не може да има секс со други жени, дури и ако се обиде. Во продолжение погледнете ги потребните состојки и како да го направите.

Индикации

Шармот на долната облека за маж да си игра со другколичина на многу специфични состојки, но е многу ефикасен. Погледнете го подолу.

Индикации

Шармот на долната облека за освојување маж е за оние кои се заинтересирани за одреден маж, но тој не ги забележува. Корисна е и за оние кои се веќе во врска, но чувствуваат дека нивниот партнер се уште не е целосно освоен.

Симпатијата за освојување бара поголема количина на состојки и е малку посложена за правење, сепак, ако го направите тоа со вера и на вистински начин, наскоро ќе ги видите резултатите и ќе го имате вашиот маж во раце.

Состојки

Лажица цимет во прав;

Седум парчиња сува кајсија;

Три црвени рози;

Седум капки есенција од лаванда;

ловоров лист;

Една лажица мед;

чиста бела крпа;

Влакно од вашата коса;

Чаша вода;

Една од вашата долна облека сакана .

Како да го направите тоа

Започнете така што ќе ја земете тавата и ќе ја ставите на оган. Ставете ги во неа водата, циметот во прав, сувите кајсии, ливчињата од трите рози, суштината на лавандата, медот, долната облека и на крајот праменот од вашата коса. Сега фокусирајте се и почнете да се мешате.

Додека го правите ова, замислете ја сликата на мажот за кој сте заинтересирани, замислувајќи го целосно заљубен во вас. Кога смесата ќе почне да врие, кажете ја следната реченица:

“(Име на вашата сакана)ќе биде освоен од (вашето име)“

За крај, додадете го ловоровиот лист, верувајќи дека ја симболизира вашата победа. Исклучете ја топлината, почекајте да се олади и соблечете ја долната облека. Завиткајте ја долната облека во белата ткаенина и чувајте ја на дискретно место каде што никој нема да ја најде.

Кога ќе сфатите дека целосно сте го освоиле, можете да ја фрлите долната облека или да ја вратите во вашата облеката на партнерот.твојот партнер без тој да забележи.

А ако симпатијата кон отворените патишта не функционира?

Генерално, магиите за отворање патишта во врската имаат големи шанси за успех и брзи резултати. Направено на вистински начин и со доволно верба, само бидете трпеливи и резултатите ќе се забележат.

Меѓутоа, ако не функционира, треба да се запрашате дали сте го направиле тоа со доволно вера, дали навистина сте верувале во силите на универзумот за да ја одржите вашата врска заедно и вашиот партнер поврзан со вас.

Затоа не се откажувајте. Работете на вашата вера, вашата упорност и не оставајте простор за сомнеж. Запомнете дека сè лесно доаѓа, лесно оди. Продолжете да се обидувате и со текот на времето ќе ги видите плодовите на вашата упорност и посветеност.

е индицирано за вас кои се сомневате дека вашиот партнер има афера со друга. Функционира и ако забележите некаков конфликт во врската што ќе го натера да размислува да ве изневерува.

Со ова сочувство, резултатите се забележуваат за 24 часа. Вашата сакана едноставно нема да може да има секс со друга жена освен вас. Во времето H, тој едноставно нема да може да има ерекција, или дури и пред да се обиде, веќе ќе ги почувствува ефектите на сочувство.

Состојки

Долна облека што ја има вашиот партнер веќе носено барем еднаш;

стаклена вазна со капак;

пенкало.

Како да го направите тоа

Напишете го вашето име на вашиот партнер долна облека со пенкало. Набргу потоа, ставете ја долната облека во стаклениот сад и покријте ја. Откако ќе го направите ова, изберете место со мало движење, тоа може да биде вашата градина или вашиот двор. Закопајте ја стаклената вазна со долната облека во неа и уринирајте одозгора.

Потоа сконцентрирајте се и размислете за вашата желба. Замислете со вера дека вашата сакана ќе биде само ваша и ничија друга. Посакувај повеќе да не може да има врска со друга жена освен тебе и кога и да се обиде да не успее. Оставете ја вазната таму каде што е и почекајте ги резултатите.

Сочувство со циганската долна облека

Ако вашата врска стана рутина и има потреба од заведување или ако ве интересира човече, ама не те забележува, долната облека циганска симпатија есовршен за вас. Со едноставни состојки и брза подготовка, резултатите се појавуваат брзо. Видете подолу.

Индикации

Симпатијата на циганската долна облека е за оние кои сакаат да ја зачинат својата врска. Рутината често може да заврши да ја натера двојката да падне во истост и неопходно е еден од двајцата да се потруди да го заведе партнерот.

За ова е посочен циганскиот шарм на долната облека. Со него партнерот ќе ги забележи вашите обиди за заведување и ќе ви посвети уште повеќе внимание. Од оваа симпатија вашата врска може да оди на друго ниво. Исто така, служи за освојување на секој маж за кој сте заинтересирани и сакате да го заведете.

Состојки

Долна облека што вашата сакана ја има облечено барем еднаш (ако ја користите оваа магија за да заведете маж со кој сеуште немаш врска, може да биде нова долна облека, се додека е бела или жолта);

Грст каранфилче;

Стапчиња цимет;

Еден литар вода;

шише од вашиот омилен парфем.

Како да го направите

Откако ќе се соберат сите состојки, ставете ја тавата на шпоретот и додадете ги водата, циметот и каранфилчето. Почекајте да зоврие и исклучете го огнот. Почекајте течноста да се загрее и потоа процедете ја. Веднаш потоа истуширајте се.

Кога ќе завршите со туширањето земете ја смесата и почнете да ја мачкате на предниот дел од телото. Додека го правите ова, размислете зачовек во кој си заљубен. Замислете среќни моменти со него, во кои тој ве третира со љубов и наклонетост и изразува колку е вљубен во вас.

Кога ќе завршите, исушете се со крпа и облечете ја вашата избрана долна облека. Испрскајте го вашиот омилен парфем, облечете атрактивна облека и одете да ја запознаете вашата сакана.

Магија за долна облека за мажот да ве послуша

Мажите понекогаш можат да бидат многу тврдоглави, игнорирајќи или поставувајќи настрана желбите и барањата на партнерот. Ако тоа е вашиот случај, симпатијата на долната облека за мажот да ве послуша ќе ви помогне да го добиете она што го сакате. Подолу проверете ги состојките што ќе треба да ги соберете и правилниот начин да го направите.

Индикации

Шармот за долна облека за мажите да ве послушаат е индициран за жени кои треба да имаат поголема контрола врз вашата човек. Ако вашата партнерка ви дава многу работа и ги става вашите желби на последно место, таа е совршена да го исправи тоа.

Со правилно правење на шармот на долната облека, вашиот партнер ќе ве засака толку длабоко начин кој ќе направи сè што ќе побарате и ќе разговара со вас пред да донесете какви било одлуки. Симпатијата за долна облека се препорачува само ако сте веќе во брак со вашиот партнер или излегувате со него.

Состојки

Долна облека што вашата сакана ја има облечено повеќе од еднаш;

Пенало за табла ;

Бела хартија никогаш

Малку мед;

Кафе во прав (не може да се раствори);

Стамна;

Топла вода.

Како да направете го тоа

Шармот на долната облека за мажот да ве послуша мора да се заврши на изгрејсонце. Со собрани сите состојки, можете да се фокусирате и да започнете.

Прво, внимателно измијте ја долната облека и ставете ја на работ од теглата. Користете го пенкалото за да го напишете целото име на вашиот партнер на хартијата, а неговиот омилен фудбалски тим на задната страна. Ставете ја оваа хартија на дното на теглата и покријте го работ од неа со долната облека.

Откако ќе го направите ова, ставете ги медот и кафето во прав врз долната облека и искористете ја водата за да го процедите кафето во вашата долна облека. Направете го тоа со вера и концентрација, размислувајќи за него и замислувајќи си ситуации во кои тој ќе прави се што ќе му кажете. Кога ќе завршите, фрлете сè, но чувајте ја хартијата со неговото име.

Сочувство на долната облека за врзување

Нестабилноста на љубовните врски е фактор што предизвикува многу загриженост. Доколку длабоко го сакате партнерот, сигурни сте дека тој е мажот на вашиот живот и сакате дефинитивно да го задржите за себе, најмногу се укажува на симпатијата на долната облека за камшикување. Види подолу.

Индикации

Симпатијата на долната облека за врзување е за вас што сакате да го врзете саканиот за вас на начин што никогаш нема да го пушти. Тоа е симпатија за која се потребни малку состојки, но ако се направи со вера и љубов, сосема еефективно.

Покрај тоа, делува дури и ако вашиот партнер е со друга жена. Сочувството за камшикување ќе го натера целосно да го изгуби интересот за неа, да се фрли во твоја прегратка, да те сака длабоко и да нема очи за никого освен тебе.

Состојки

Еден сапун по ваш избор;

Молив;

Црно пенкало;

Долната облека на вашиот партнер што веќе ја има облечено барем еднаш.

Како да го направите тоа

Напишете го вашето полно име и името на вашата сакана на сапунот на следниов начин: вашето име треба да биде хоризонтално, а името на вашиот партнер преку средината вертикално. Двете имиња треба да формираат крст.

Сапунот не треба да се обои со молив, доволно е ознаките на имињата на двајцата да ви се појавуваат јасно. Потоа со црното пенкало напишете го вашето полно име на долната облека на партнерот. Свиткајте ја долната облека и чувајте ја на место каде што никој нема да ја најде.

Кога ќе завршите, користете го сапунот за туширање еднаш дневно седум дена. Користете го за да се сапунете од вратот надолу и додека го правите тоа, размислете за вашиот партнер.

Секогаш кога ќе завршите со туширањето, завиткајте го сапунот во долната облека со вашето име испишано на неа и ставете го повторно. На крајот од седмиот ден, фрлете ги сапунот и долната облека на земјена раскрсница или под добро негувано дрво.

Симпатија на долната облека врзана за долна облека

Ако тоа е вашиот случај и сакате дефинитивно да го врзете партнерот за вас, шармот на долната облека врзана за гаќички е едноставен и ефективен. Погледнете го подолу.

Индикации

Шармот на долната облека врзана за гаќичките е за врзување. Тоа е индицирано за вас кои го сакате партнерот и не сакате да се одвои од вас под никакви околности. Тоа е индицирано и за оние кои се сомневаат дека во околината има ривал со око на нивната љубов.

Оваа симпатија го прави обврзувачкото дефинитивно. Ако го направите ова, вашиот партнер ќе ве сака уште подлабоко и ќе почувствува дека не може да живее без вас. Разделба нема да доаѓа предвид и нема да има очи за друга жена освен тебе.

Состојки

Вашите гаќички. Пожелно е онаа што веќе сте ја користеле и за која вашиот партнер има комплименти;

Една од омилените долна облека на вашиот партнер;

Пенло во која било боја;

Мала порција кристал шеќер;

Стаклена тегла;

Цвет по ваш избор.

Како да го направите тоа

За да ја направите циганската долна облека шарм, изберете целосна месечева ноќ. Врзете ги гаќите за долната облека. Обрнете внимание, бидејќи овој јазол треба да биде многу цврст. Откако ќе го направите тоа, користете го пенкалото за да го напишете вашето полно име на неговата долна облека.вашиот партнер и неговото полно име на вашите гаќи.

Кога ќе завршите, ставете ги гаќите и долната облека цврсто врзани во стаклената тегла, а одозгора ставете го гранулираниот шеќер. Чекај да се раздени. Откако ќе изгрее сонцето, земете го садот и однесете го во вашата градина. Направете дупка и закопајте ја во неа.

Потоа засадете го цветот на местото каде што сте ја закопале стаклената тегла со долната облека. Грижете се за тој цвет со сета ваша наклонетост и љубов и готово: вашата љубов никогаш нема да се одвои од вас.

Магија за долна облека за шармирање на маж

Ако вашата врска е во оди добро, но се плашиш дека работите се премногу добри за да бидат вистинити, шармот за долна облека за да го шармираш мажот е добра опција. Ќе го задржи шармот на врската и ќе ја направи отпорна на мешање однадвор. Погледнете подолу како да го направите тоа.

Индикации

Магијата за долна облека за да го шармирате мажот е за оние кои се среќни во нивната врска и не сакаат ништо да им пречи. Нејзините ефекти се брзи и брзо можете да забележите дека вашиот маж се повеќе ќе маѓепсува со вас.

На овој начин партнерот постојано ќе мисли на вас и ќе брои минути за да биде покрај вас . Врската ќе биде полна со среќни моменти, длабока љубов, наклонетост и посветеност од страна на двајцата за да остане така.

Магијата за шармирање на мажот е прилично едноставна,Потребни се малку состојки и се прави многу брзо. Како и секоја друга магија, мора да го правите тоа со вера, верувајќи во неговите резултати.

Состојки

Долна облека што вашиот партнер ја има облечено барем еднаш;

Линија на црвени шевови ;

Една од вашата долна облека која сте ја носеле барем еднаш;

Шише од вашиот омилен парфем.

Како да го направите

Соберете потребните предмети и најдете тивко место за почеток. Со црвениот конец зашијте ја долната облека на долната облека на партнерот. Додека го правите ова, концентрирајте се и размислете за него, замислувајќи ги вашите среќни моменти и посакувајќи тие секогаш да се повторуваат во вашите животи.

Кога ќе завршите, посипете ги парчињата со вашиот омилен парфем, преклопете ги и ставете го во вашиот фиока за долна облека, на самиот грб, на место за кое знаете дека никој нема да ви пречи.

Оттогаш, секогаш кога ќе се случи нешто среќно меѓу вас, извадете ги сошиените парчиња од фиоката, измијте ги, исплакнете ги и на крајот натопете ги во вода со малку шеќер. Ставете ги да се исушат на сонце и држете ги повторно свиткани во фиоката за долна облека.

Долна облека шарм за освојување маж

Ако сте заљубени во маж, но и покрај сите твои обиди тој не те гледа, симпатијата за долна облека за да го освоиш мажот е најмногу индицирана. Таа не е многу едноставна и треба добро

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.