16 симпатии со јајца: разделување пар, поврзување, среќа и повеќе!

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Содржина

Зошто да правите сочувство со јајца?

Ритуалите, мандингите и симпатиите се меѓу духовните техники кои најмногу ги користат Бразилците за да постигнат некоја цел, да имаат помош од универзумот или да ви се заблагодарат за постигнатата цел. Оваа алатка се пренесува низ генерации со цел да се одржи вековната традиција.

Ако сакате да извршите ритуал лесно и евтино, шармот со јајца може да биде излез. Оваа мандинга може да ви донесе неколку придобивки во зависност од начинот на кој се изведува, бидејќи има различни начини за нејзино изведување и различни цели.

Симпатијата на јајцето е создадена за да ја врати љубовта, да ги подобри сексуалните перформанси на парот, оддалечи го злото око, освои некого, привлече среќа дома или бизнис, меѓу другите цели. Ако сакате да го извршите овој ритуал, продолжете со читање и откријте ги неговите значења, намери и начин на подготовка.

Пред да ја извршите магијата

Пред да извршите каква било магија, мора да знаете кои се вашите цели кога ја користите оваа техника, кои материјали да ги користите и како да се подготвите за сè да се случи како што се очекува. трага по желба таа да биде зачната, земајќи ја предвид целта на магијата што треба да се користи.

Во магијата на јајцето, постои низа можности кои можат да ви помогнат да постигнете цел, со штогнило.

Започнете така што со помош на ножици ја сечете фотографијата од парот на ситни парчиња, па направете отвор во јајцето, така што дупчената фотографија ќе влезе низ дупката во храната. Додадете ги 3-те пиперки внатре во јајцето и спакувајте го целиот материјал во алуминиумска фолија.

Следно, издробете го јајцето многу силно и налутено. Завршете го фрлањето на сочувството во ѓубре. Можете да го повторувате овој процес еднаш неделно месечно, тоа може да биде на кој било ден и во која било фаза на месечината.

Сочувство на пилешкото јајце кое се изведува за да ги одврати ривалите

Ова е најчестиот ритуал тежок и сложен за правење, за оние од вас кои сакаат да ги оддалечат вашите ривали, шармот на пилешкото јајце може да ви помогне во тоа.

Земете јајце во кое кокошката се изведува, Неопходно е оваа мандинга да се направи на ноќта на полна месечина. Во низа, направете дупка на врвот на јајцето, со помош на сламка или хируршки шприц, исцицајте малку од белката.

Додадете малку вода во храната, покријте ја дупката со селотејп и вратете го јајцето во гнездото на кокошката, замислувајќи ја фигурата на личноста која се оддалечува од вашиот живот. После тоа, само почекајте. Среќно!

Симпатија на јајцето на опаѓачката месечина за разделување двојка

Симпатија на јајцето на опаѓачката месечина за разделување пар е препорачливо да го правите само во овој период, бидејќи тоа ја загрозува нејзината ефикасност.

Мора да имабело јајце за да го напишете името на парот на лушпата од храната, важно е секое име да има различно значење. Завиткајте го јајцето во парче ткаенина, а потоа стапнете на материјалот со ногата, издишувајќи го гневот во тој момент.

Додека го газите, изговорете ја следната фраза: „Додека ова јајце се крши, ќе изгние секоја врска, каква било врска помеѓу (името на личноста) и (името на личноста).“

Фрлете го јајцето во тоалетна чинија, а парталот во канта. Ако сакате, закопајте ја симпатијата на буниште, ров или празно место.

Симпатија со јајца за подобрување на сексуалните перформанси на двојката

Сексуалниот живот на врската е еден од главните основи што ги одржува цврста врска, па затоа е неопходен добар разговор и почит кон двете страни за да се постигне консензус за да се надмине оваа деликатна фаза и да се врати сексуалниот апетит од минатото.

Симпатијата на јајцето за подобрување на перформансите на парот сексуалната врска е идеална за овие ситуации. Подгответе јајце со мед и 2 јајца од бисерки. Двојката мора заедно да ужива во пијалокот, придружена со чаша ликер „раиси стап“ (нане со анасон).

Јајце шарм за жените да имаат поголема желба

Во шармот на јајцето за жените да имаат поголема желба ќе мора да најдете патка јајце за ритуалот да биде ефикасен. За ова, одделете ја храната, грсткафеав шеќер, 2 прстофат мелено каранфилче и 2 прстофат цимет во прав.

Започнете ја мандингата правејќи јајце со 6 јајца од патки и додајте ги сите останати намирници во составот на пијалокот. Замолете ја вашата сакана да пие пред спиење, правете го ова 7 среда по ред, но не заборавајте да не му кажете на љубовникот.

Дали магијата со јајца може да биде опасна?

Секое сочувство има свои божествени и универзални последици, а она на јајцето не се разликува. За случаи на прицврстувања и разделби, знајте дека се што ќе посадите денес, ќе жнеете утре. Затоа, размислете добро пред да преземете таква акција.

Овие ритуали се најпоедноставени и можат да промовираат просперитет, сексуален апетит, среќа, пари и да ви го отворат патот кон љубовниот живот. Користете ги овие магии со почит и мудрост.

просперитет, луѓе, пари и љубов за вашиот живот. Затоа, многу е важно да се внимава на деталите, не може секој ритуал да се користи за секоја намена.

Зошто функционираат овие магии?

Секое и секакво сочувство за да се добие очекуваниот резултат треба да се спроведе правилно, поврзано главно со вашата вера, бидејќи ништо нема да „падне од небото“ како чудо. Неопходно е да се борите за вашите соништа и да заслужите победа, бидејќи ништо не се добива со бакнеж.

Симпатијата на јајцето е оружје што ви помага, тоа не е готов рецепт што носи решение од ноќ на ден. И да, додадени на збир од вашите ставови, животни можности и добри предзнаци кои кулминираа со позитивен исход, според вашата првична волја.

Што да направите пред сочувство?

За да започнете со работата, одделете ги сите материјали потребни за подготовка на сочувството, неопходно е да се користат сите предмети и ритуалниот водич да го следи чекор по чекор.

Депозит многу верба и надеж во реализацијата на мандингата, зрачат многу позитивна енергија во корист на таа желба. Силата на умот може да помогне да се привлечат добри течности. Со тоа, ќе бидете подготвени да започнете да работите на магијата.

Како да го прочистите јајцето за да ја направите магијата?

Јајцето е главната алатка за овие магии, па затоа е од суштинско значење апрочистување, со намера да ги исчистите сите негативни енергии кои се во вас.

За прочистување со јајцето потребно е:

Состојки: 1 јајце и 1 чаша вода.

Начин на подготовка: Ставете го јајцето во чаша вода, оставете ја чашата под креветот 9 ноќи. Извадете ја храната од контејнерот и искршете ја на земја.

Чамци со јајца

Во оваа содржина ќе видите 16 чамци со јајца со намера да разделите двојка, врзување, носење среќа и многу повеќе. Sonho Astral ги одвои наједноставните и најефикасните мандинзи кои треба да ги правите дома и да имате задоволителен резултат.

Овие симпатии се со различна објективност, но сите тие го користат јајцето како главна суровина. Неопходно е да ја исчистите храната пред да започнете со ритуалот. За спиритистите, јајцето е најголемиот синоним за плодност, по можност да се користи во магии за прочистување за чистење, среќа, разделба на парови и љубовни врзувања.

Па, постојат различни магии што може да се направат со јајцето. јајце, само треба да знаете која е вашата цел и да ја извршите мандингата. Проверете го подолу.

Шарм со јајца и кутии за чевли за да ја вратите љубовта

Ако сте разделени и сакате да ја вратите љубовта, чевелот со шарм од јајца и кутија за чевли може да биде алтернатива што ќе ви помогне да го постигнете ова цел.

За овој ритуал, потребно еставете бело јајце во кутија за чевли со конвенционален капак. Затворете го садот и протресете го 7 пати, а во исто време кажете ја следната фраза: „Моја голема љубов, појави ми се“. Поставете верба и надеж во моментот на реализација.

Завршете ја магијата со ставање на кутијата на земја, стапнување на јајцата или она што остана од нив. Потоа измијте ги нозете и фрлете ја мандингата.

Јајце, мед и магија со свеќа за да победите некого

Флертувањето понекогаш може да потрае, може да бидете жртва на срамежливост и ако ви се испречи на овие времиња. Сепак, постои една тајна која може да ви помогне токму сега. Сочувството со јајцето, медот и свеќата има за цел да ви даде рака во љубовните освојувања.

Ако сакате да најдете сакана личност, следете го чекор по чекор подолу и со среќа!

- Земете јајце, скршете парче од лушпата;

- Извадете ја целата белка и жолчката, оставајќи ја само лушпата;

- Додадете седум ленти хартија внатре во храната - во овие материјали , на едната страна треба да стои името на вашиот додворувач, а на другата страна вашето име;

- Ставете мед внатре во јајцето, до површината;

- Со помош на памучен приклучок јајце, ако е потребно, користете малку парафин за да го запечатите;

- Одделете вазна со растението со јас-никој-може, отстранете го целото растение и закопајте го јајцето длабоко во земјата;

- Повторно засадете го растението над саксијата;

- Една недела полевајте гозасади со шеќерна вода;

- После тоа, наводнувај го растението само со вода;

- Сега само почекајте го вашиот љубовен кандидат.

Можете да продолжите со наводнување и одржување на засади со мене-никој-не може со тебе.

Магија со јајца за да ги одврати ривалите

За оние кои имаат деклариран непријател и треба да ги држат подалеку, магијата со јајца за да ги одврати ривалите е најпрепорачливо. Започнете со одвојување на потребните материјали, а тоа се: бело јајце; тавче и црвено пенкало.

За да започнете сочувство згответе го јајцето во тавче, а потоа со црвено пенкало напишете го името на личноста која ви е ривал и вашата сакана. Важно е имињата да формираат крст.

Завршете со закопување на јајцето на тајно и безбедно место. Добро, сега само почекајте вселената да ви помогне, но чувајте ја вербата и позитивните мисли.

Сочувство на вареното јајце со името да донесе љубов

Ова е можеби најритуалната работа на оваа листа, Симпатијата на вареното јајце со име за да донесе љубов е идеална за оние кои ја изгубиле својата сакана и сакаат да ја вратат саканата личност.

За оваа мандинга ви се потребни следните ставки:

- 1 бело јајце;

- 1 црн молив;

- 1 лист хартија за врзување

- 1 голема стаклена чаша;

- 1 парче бела хартија;

- 1 отворач/дупкач;

- 1 пластична кеса;

- половина чаша вода.

<3 3>Започнете со готвење јајце. Каколадна храна, прободете ја со шило за да имате доволно простор да вметнете парче бела хартија со целото име на партнерот, со помош на моливот.

Напишете го вашето полно име над името на саканиот еден, додека не се измешаат имињата. Ставете ја хартијата во вареното јајце и завиткајте ја во лист хартија за лепење.

Потоа, ставете го материјалот во пластична кеса, затворете ја и ставете сè во стаклената чаша, додавајќи малку вода . Оставете сочувство под креветот околу 7 дена. Осми ден фрлете го јајцето и водата, можете да ја задржите чашата и да ја користите нормално.

Сочувство од јајцето до Дедо Сара за прошката на саканата личност

Не е секогаш убаво повредувај или повредуваш личност со која си во роднинска врска, ако ти се случила оваа ситуација, сочувството со јајце за Дедо Сара за простувањето на саканата личност ќе ти помогне да имаш извинување од саканата личност.

Започнете го ритуалот со готвење јајце 10 минути, почекајте да се олади храната, а потоа врзете го со црвена лента, во тој момент кажете „Како што лентата го опкружува ова јајце, љубовта и простувањето го опкружуваат твоето срце за мене“. упатете ги овие молитви за Санта Сара, која според Библијата е светица која и помогнала на Марија во времето на Исусовото раѓање.

Оставете го јајцето во чаша, полевајќи го со бадемово масло, посипете ги ливчињата од бела роза. врвот .На крајот, оставете го материјалот под креветот 3 дена. После сето тоа, само ослободете се од предметите и почекајте.

Сочувство на јајцето за да се оддалечи од злото око

Лошите енергии никогаш не се добредојдени во ничиј живот, ако во вашиот случај сакате да отфрлите се што не е добро за вас, извршете ја магија на јајцето и испратете го злото око.

Во вторник или петок земете јајце и предадете го на оној што сака да го отстрани злото око, храната мора да помине низ целото тело, од од глава до пети. Завршете со кршење на јајцето и ставање во чаша вода и чекање решение.

Резултатите од оваа магија може да се толкуваат на следниов начин:

- Исчистете ја белата и жолчката на дното од чашата , претставува дека нема злобно око на вас;

- Имате зло око ако случајно се појават меурчиња во водата;

- Тие упатија вештерство кон вас, во случај на: заматена вода; јајцето изгледа варено; крвна дамка на стаклото или појава на цртежи и крстови.

По сето тоа, само фрлете го јајцето во ѓубре.

Јајце магија за врзување

Ако сакате да оставиш некого пред твоите нозе преку камшик, користењето на јајцето е полесен начин. Во овој ритуал ви треба јајце, пенкало, лента и хартија без линии и тоа е тоа. Многу лесно нели?

Прво, на хартија напишете го целосното име и датумот на раѓање на личноста во која сакате да останетелудо заљубен во тебе. Преклопете ја хартијата на половина двапати.

Поставете ја хартијата околу јајцето и покријте ја храната со помош на лента. Оставете го материјалот во контејнер со вода 7 дена.

Магија со јајца пред дома за да освои маж

Оваа магија е за оние кои сакаат да освојат маж. Во ритуалот на јајцето пред куќата, ветувањето за нова љубов се зема здраво за готово во животот на личноста која ја изведува мандингата.

Оставете бело или кафено јајце пред вашата куќа и кажи ја следнава реченица: „Блеснете, блескајте, камења на патот, блескајте, љубов во судбината, сакам моите патишта да бидат просветлени и моите желби да се исполнат!“. Следно, ставете го јајцето уште пред куќата, но на побезбедно и порезервирано место.

Симпатија на јајцето во замрзнувач за да ги оддалечите двојката

Сакате да задржите двојка далеку? Направете ги „љубовните птици“ да завршат? Поради некоја причина го сакате ова. Ако одговорот е да, направете ја магијата на јајцето во замрзнувачот и почекајте да се случи ефектот од ритуалот.

Држете го во левата рака јајце, замислете ја двојката што сакате да се разделите. Потоа јајцето чувајте го во замрзнувач 2 часа. Фрлете го јајцето во тоалетот, исплакнете го и тоа е тоа.јајце со бибер за да ги одвратите паровите е еден од најбрзите и наједноставните ритуали за изведување. Најпрво одвојте јајце, празно парче хартија и пиперка од прст на девојката и црн пипер во прав.

За да ја извршите мандингата, напишете го името на парот на белата хартија, завиткајте го и ставете го во пиперката на прстот на девојката. Направете дупка во јајцето и ставете го пиперот од прстот на девојката и црниот пипер во храната. Завршете со затворање на јајцето со хартија и закопување во градина со цвеќиња.

Симпатија на јајцето за привлекување среќа во куќата или бизнисот

Добрите течности во вашата трговија се секогаш добредојдени, не нели?? Имајте среќа и дома. За да ја имате оваа комбинација, направете го шармот на јајцето и привлечете среќа во вашиот дом или бизнис.

Во оваа мандинга ќе ви требаат:

- 01 сурово јајце;

- 1 стаклен сад;

- 08 монети од која било вредност;

- мед;

- вода.

Оставете ги 8-те монети внатре во садот, користете многу мед за да ги покриете. Одделете ја жолчката од белката, а врз медот ставете ја само жолчката. Наполнете го садот со вода и завршете го оставајќи го материјалот на високо место. Со тоа ќе привлечете просперитет, среќа и изобилство.

Магија за расипани јајца

Да, магијата со расипани јајца има намера да раздели пар, ако тоа е вашата цел, ќе треба ножици, 3 пиперки, 1 алуминиумска фолија, 1 фотографија од парот, може да се спои или одвои и секако 1 добро јајце

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.