Сè за тоа како да го освоите Близнакот и да го натерате да се заљуби! Погледнете!

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Содржина

Како да го освоите Близнакот?

Знакот Близнаци е несомнено најозборуваниот од целиот Зодијак, без разлика дали е позитивно или негативно. Тие се љубопитни, хумористични и нивните карактеристики можат да пленат.

На крајот на краиштата, тие се многу харизматични и имаат способност да бидат во сите можни општествени циклуси, но можат да бидат и многу застрашувачки, поради нивните непостојаности . Затоа, и покрај тоа што се многу лесни луѓе во кои може да се заљубите и да дозволите да ве плени, тие можат да бидат многу комплицирани за живеење.

Ако сте маѓепсани од маж Близнаци, не очајувајте, во оваа статија ќе ви донесеме начини како да го натерате да се заљуби во вас. Погледнете.

Како да го освоите мажот Близнаци – Мажот Близнаци

Првиот чекор за да го освоите вашиот маж Близнак е да разберете малку повеќе за карактеристиките; како неговиот немир и љубопитност. Исто така, важно е да знаете повеќе за вашата владејачка планета и елементи. Проверете:

Карактеристики

Без сомнение, највпечатлива карактеристика на мажот Близнаци е неговиот немир. Тие имаат тенденција да бидат секогаш во движење, непрестајно гледајќи во сè околу нив. Тие имаат одлична дарба за разговор; тие успеваат да разговараат со секого за најразновидните можни теми.

Тие се многу љубопитни, сакаат да го знаат секој детал од вашиот живот, но разбираат дека одеднаш разговорот може да го промени фокусот на нивниотпобедете ја вашата сакана.

Избегнувајте монотонија

Рутината е непријател на Близнаците. Тоа е затоа што неговата прекумерна хиперактивност го тера секогаш да сака да биде во движење, да иновира и да прави нови работи. Секогаш обидувајте се да соработувате за да се случуваат вести во врската. Нешто монотоно е последното сценарио што ќе го сакате додека излегувате со маж Близнаци.

Тоа е затоа што повеќе од истото му носи чувство на затворање на вашето момче Близнаци. Како истите тие денови да го кочат. Ако сакате да одржите долготрајна врска, обидете се да правите различни активности секој момент во текот на неделата.

Избегнувајте ирационалност

Ако сте тип на личност која секогаш се однесува со своите срцето пред разумот, освен што е страшно за вашето внатрешно јас кога станува збор за носење тешки одлуки, може да го вознемири вашиот партнер Близнаци. Секогаш трудете се да бидете што е можно порационални и оставете го срцето малку настрана кога правите избори што ја вклучуваат вашата врска.

Бидете сигурни дека за Близнакот, колку и да ве сака, тешко дека ќе застане настрана рационалното да го следи сентименталното. Користете го ова не само за да го импресионирате, туку и да се заштитите себеси. Да се ​​однесувате според чистото чувство никогаш не е добро.

Избегнувајте драма

Ако сте срамежлива личност, која сака да прави драма за да привлече малку повеќе внимание, ова може да биде проблем. На крајот,Близнаците мразат драма без разлика дали е вистинска или игра.

Освен тоа, може да нанесе штета на вашата врска. Колку повеќе драма правите во мали ситуации, толку помалку тој ќе обрнува внимание на вашите вистински, уште поголеми прашања. Сè ќе се гледа на ист начин од личноста со која сте поврзани.

Избегнувајте очигледни работи

Близнаците имаат тенденција да бидат непредвидливи, па се што е очигледно или рутинско, ќе предизвика му е одредена одбивност за вашата врска. Секогаш обидувајте се да го изненадите и да бидете неочекувани.

Ако на мажот Близнак му здодее во врската, веројатно нема да издржи уште многу. Но, сепак има начин, обидете се да ги промените работите и малку повеќе да излезете од рутината.

Избегнувајте љубомора

Љубомората е нормално чувство кое го погодува секој кој има некаква врска, но сепак, може да биде доста неподносливо за мажот Близнаци. Да ги натерате да изгубат интерес за вас додека трепнете.

Тоа е затоа што Близнаците толку многу ја ценат својата слобода што кога ќе почувствуваат дека е загрозена, дури и од некој што многу го сакаат, тоа ги тера да се повлечат. соочен со избор. Љубов или слобода? Бидејќи се рационални, ќе изберат слобода без око да им трепне.

Ако сте љубоморен тип, обидете се да го поправите ова за да бидете во мир со оној што ви се допаѓа. Овој вид начувството не е добро за вас или вашиот партнер. Но, ако таа емоција дојде со специфична причина што навистина треба да кажете нешто, обидете се да бидете разбирливи, љубезни и деликатни.

Избегнувајте авторитаризам

Авторитаризмот е нешто омраза во секоја врска. Личноста со која сте треба да биде со вас затоа што тоа им се допаѓа, треба да ве претпостави затоа што тоа го гледа како волја, а не како обврска. Треба да се поседувате себеси и да владеете со сопствениот живот, а не со животот на другите.

Во врската со Близнаците, авторитаризмот е уште повеќе презрен поради целото прашање дека тие мразат да ја остават својата слобода на ризик. Ако сакате да го освоите мажот Близнаци, обидете се да ја напуштите оваа желба да командувате со сè.

Како да излудите маж Близнак

Ако сакате да полудите маж Близнак, тоа е прилично едноставно; потребно е тој да се чувствува посакуван и секогаш да биде иновативен и креативен во својата врска. Така ќе му бидете тотално неодоливи. Проверете.

Направете да се чувствувате посакувано

Бидејќи Близнакот има ниска самодоверба, шансата да биде привлечен од личност која го посакува и го зајакнува неговото его е многу поголема. Обидете се секогаш да му давате комплименти, да му кажувате колку е убав и колку му се восхитувате.

Меѓутоа, правете го тоа умерено, не сакате тој да се чувствува под притисок. Обидете се и да давате суптилни сигнали, гледајќи го повеќесензуално, ги гризе усните и ѝ дава на Близнаците привлечна насмевка.

Задевајте го сексуално

Близнакот сака постојано да го задеваат, обидете се да го предизвикате на пријателски и секси начин, ова ќе натерај го да те види со други очи. Користете посензуална облека, поатрактивна шминка, деколте и слични артефакти.

Кога излегувате заедно, ставете ги нозете над неговите под масата кога сте во ресторан. Јавно галете ја по вратот. Фактот дека тој не може да прави ништо во јавност, но е тотално искушуван од вас, тројно ќе ја зголеми неговата привлечност.

Бидете иновативни и креативни

Излегувањето од рутата не е нешто што треба да се направи не само во денот на врската, туку и сексуално. Посетете секс-шопови, пребарувајте на интернет за повеќе зачинети изненадувања.

Романтичните вечери и топлите игри се исто така многу добредојдени за мажот Близнаци. Колку повеќе се чувствуваат надвор од рутина, толку повеќе ќе одите со оваа врска.

Како да освоите Близнаци без да бидете комуникативни?

Не треба да ги имате сите особини слични на љубовникот Близнаци за тој да остане со вас. Колку и да се комуникативни, тие вреднуваат и други аспекти кај личноста покрај комуникацијата.

Фокусирајте се на тоа да ги направите вашите денови посебни и далеку од монотонија, секогаш да бидете тука коганеопходни и да поработат на нивните карактеристики како што се: независност, трпение, добар хумор, секогаш да бидат партнер со својот брачен другар. Покрај тоа што никогаш не дозволувате работите да се изладат во кревет, што е исто така многу важно.

Не мора да бидете комуникативни, се додека тоа не ве спречува да излегувате, да комуницирате со другите, да правите пријатели и да биде тој што навистина е. Оставете го слободен пред се друго, тој секогаш ќе биде со вас.

јаки страни. Мажите Близнаци имаат тенденција секогаш да останат на врвот на објективот.

Владејачка планета

Овој знак ја има како своја владејачка планета Меркур, планетата на разновидноста, на човечкиот интелект, позната како космички гласник , дејствувајќи на полето на комуникација, електроника и многу повеќе на Земјата.

Оваа регенција на крајот им дава на Близнаците природен дар за жонглирање и комуникација. Затоа Близнаците имаат тенденција да се изразуваат толку добро и да можат да прават неколку активности во исто време.

Елемент

Елементот на Близнаците е воздухот, што ги прави Близнаците исклучително креативни, до точка да можат да го променат светот со свои раце. Покрај тоа, тие се целосно непристрасни, што ги прави објективни и способни да се справат со секоја ситуација на најрационален можен начин.

Овој елемент му ја носи на знакот Близнаци сета негова дружељубивост и немирно размислување.

Меѓутоа, тие имаат големи проблеми да се справат со емоциите на природен начин, тоа може да биде пречка, ако зборуваме со љубов. Ако имате намера да излегувате со Близнаци, имајте на ум дека е многу тешко да го кажат она што навистина го чувствуваат.

Како да го освоите Близнакот – Личност

Близнаците имаат неколку квалитети и дефекти кои одат во рамнотежа. Погледнете ги атрибутите и несовршеностите на знакот, тоа е прилично чекор.важно е да знаете како да се однесувате со вашата сакана.

Ментална

Близнаците имаат многу хиперактивен и збунет ум, тие речиси никогаш не мируваат. Тие секогаш се зафатени со читања, студии, работа или дури и дебати со себе. Тие бараат постојана стимулација.

Негативната област на нивниот ум е поврзана со делот за конфузија, но ако научите да го контролирате, на крајот ќе го преболите. Тајната за да имате Близнак пред вашите нозе е да го поддржите тоа. Обидете се да му подарите книги и други предмети што му се допаѓаат.

Интелигентен

Поради постојаната ментална стимулација, Близнаците се многу интелигентни и знаат како да зборуваат за која било тема што ќе ја покренете. Ако мислите дека интелигенцијата е сензуална карактеристика на вашиот партнер, возбудете се, бидејќи Близнаците имаат многу интелигенција.

Тие дури можат да звучат малку снобски со толку многу информации што ги поседуваат, некои дури имаат тенденција да мислат дека нивниот збор е последен , но сигурно не го прават тоа намерно. Бидете трпеливи и дозволете му да зборува колку што сака за теми што го фасцинираат.

Љубопитни

Близнаците се многу љубопитни, светот е мало место за нив. Домородците од Близнаци живеат по вести и имаат ненаситна жед за знаење. Тие секогаш ќе ве туркаат да откриете нови сценарија со него.

Немојте да се изненадите ако ги паузира длабоките разговорида истражите повеќе за која било тема накратко спомената. Тоа може да биде малку иритирачко, знаејќи го тоа, научете да го контролирате или да му се восхитувате.

Комуникатори

Нема недостаток на тема со Близнаците, тие зборуваат многу и можат да поминуваат часови и часови разговарајќи за работи на своите.поразновидни. Поради оваа причина, вообичаено е да имаат репутација на зборлест на местата покрај кои поминуваат.

Излегувањето со нив е мака. Тие секогаш се опкружени со луѓе и застануваат на улиците за да ги поздрават пријателствата што ги негуваат околу нив. Ако се сметате себеси за некој кој е многу љубоморен и сметате дека ова може да биде проблем, треба да ги контролирате вашите негативни чувства за да можете да бидете во мир со оној што ви се допаѓа.

Разноврсна

Близнаците се луѓе кои се доста разновидни. Ова може да се гледа негативно или позитивно. Во негативна форма, вашите постојани промени во расположението ќе ви донесат малку неред. Една минута тие се добри и приврзани, а следната можеби ќе ви се налутат.

Од позитивната страна, тие на крајот брзо се опоравуваат, а нивните постојани промени ќе ви донесат дополнителна возбуда во животот. Ако веќе сте страдале во минатите врски со рутина и монотонија, тоа веројатно нема да се случи со вашата нова љубов Близнаци.

Неодлучното

Освојувањето на Близнаците значи прифаќање дури и вашите маани и најеклатантните од сите тие се, без сенка насомнежите, твојата неодлучност. Карактеристично заедничко со Вагите, што може да биде очигледен конфликт ако имате Вага на вашето Сонце.

Ова е затоа што домородците на Близнаците се толку љубопитни и хиперактивни што, за да изберат помеѓу две опции, треба да погледнат секој можен агол. Алтернативите се анализираат толку долго и толку долго што на крајот пропуштаат неколку можности.

Затоа, не сметајте на нив кога станува збор за брза одлука. Преземете ги уздите на ситуацијата и изберете ве.

Несигурни

Луѓето Близнаци се многу несигурни, тие секогаш се чувствуваат инфериорно и треба да бидат сигурни во вашето друштво и љубов кога се во врска . Тоа може да ги направи малку љубоморни, бидејќи постојано се плашат да не го загубат партнерот.

Но, и покрај тоа, тие ќе се трудат што е можно повеќе да не ве остават да се задушите во врската, на крајот на краиштата, недостатокот на слободата е една од точките Она што најмногу го мразат.

Нестабилно

Близнаците се многу нестабилни, што значи дека во секое време можат да го променат мислењето за секоја околност. Подгответе се за многу промени во вашата врска. Понекогаш, нешто што му се допаѓа кај вас може брзо да се промени во нешто што не му се допаѓа.

Тие може да се смеат со вас еден час, а следниот да ве мразат. Ова може да биде многу иритирачка карактеристика. Перова, ќе биде неопходно да го придружувате во неговите постојани промени во расположението.

Како да го освоите Близнакот – Што да направите?

Време е да зборуваме за тоа како треба да се однесуваме кон карактеристиките на Близнаците. Следејќи одредени совети до писмо како што се; користете креативност и интелигенција, знајте да слушате, постапете со претпазливост, за да бидете сигурни дека нема да потрае долго за да падне пред вашите нозе!

Бидете креативни

За да победите Близнаци, идеалот е секогаш да барате нови активности. Рутината е непријател ако сакате роден Близнак да се заљуби во вас.

Обидете се секогаш да бидете иновативни во врската, планирајќи романтични излети, патувања, ноќи со вино. Идеално, вашата врска секогаш треба да биде во движење. Затоа, треба да бидете креативни за да продолжите да иновирате во вашата врска.

Бидете добар слушател

Бидејќи тие се многу комуникативни луѓе, Близнаците на крајот стануваат оние кои едвај чекаат другиот да молчи за да почнеш да зборуваш. Ако сте и комуникативни, веројатно двајцата постојано ќе се расправате кој зборува повеќе или кој прв зборува.

Затоа е неопходно да бидете добар слушател за да може вашата сакана да биде зборлива како и обично , додека се чувствува удобно да биде себеси. Дајте му ја таа сигурност исекогаш трудете се да ги слушате нивните приказни.

Покажете се паметни

Близнаците ги привлекуваат други паметни луѓе, кои секогаш ги задеваат со нови факти, па дури и ги предизвикуваат со интелигенција. Ова е исто така добар совет секогаш да бидете со необјавени теми и да го поттикнувате да зборува многу.

Барајте нови информации и области за кои е заинтересиран. Само внимавајте да не кажете повеќе отколку што треба, измислите некои податоци и на крајот ќе се засрамите.

Близнаците, колку и да изгледаат пријателски настроени, нема да ве спречи да се срамите затоа што се преправате дека владеете со тема која немаш. Бидете свесни.

Бидете внимателни

Луѓето Близнаци ја ценат слободата пред сè друго. Значи, ако се чувствуваат под притисок од вас, веројатно ќе се повлечат нагло.

Идеалната работа е да почнете да барате пријателство, а потоа да инвестирате во нешто друго. Така, движењето ќе биде природно и тој нема да ве гледа како да сте обврска, или ограничување. На тој начин, идеална работа е да го придобиете малку по малку.

Избегнувајте барања, што може да биде тешко ако се обидувате да го вратите Близнакот, на крајот на краиштата, веќе сте имале нешто, тешко е да не сакаш да го вратиш тоа што точно го имаш. Затоа, обидете се да останете центрирани и игнорирајте ја љубомората што наскоро ќе биде ваша.

Покажете се самоуверени

Самодовербата е еден од аспектитенајважно, не само вие да го освоите вашиот љубовник Близнаци, туку и да се чувствувате добро со себе, што на крајот е поважно од самата врска.

Со тоа што прво ќе се сакате себеси, можете да го продолжите својот пат со доверба. Бидејќи е прилично несигурен, мажот Близнаци сака да најде контраст кај вас во овој поглед, односно сакаат да издишувате сигурност.

Покрај тоа, мажот Близнак е многу привлечен од сензуални и заводливи луѓе, обложувајте се на уште една сензуална и провокативна облека, носете ја со самодоверба и за кратко време ќе биде ваша.

Покажете се независни

Близнаците се независни, слободни и спонтани. Малкумина го следат нивниот ритам затоа што се толку променливи. Затоа, ако сакате да го освоите мажот Близнаци, треба да бидете во исти вибрации како него.

Ако работите на независноста како ваша карактеристика, тоа нема да биде добро само за вас и за вашата внатрешна раст и личен, но исто така ќе го натера да ве гледа како некој сличен на него, кој секогаш се става себеси на прво место.

На овој начин, врската нема да се гледа како ограничување или товар за вашата љубов со Близнаци. но како можност за двајца луѓе да растат заедно и да се соочат со предизвици рамо до рамо, што ќе го натера лудо да се заљуби во вас.

Бидете трпеливи

Близнаците неконстантноста може да бидедоста иритирачки. Чувството да не се чувствувате стабилно и сигурно со некого е многу негативна точка кога сте многу приврзани за луѓето. Ако се заљубите во Близнак, не дозволувајте тоа да ви попречи да го добиете она што го сакате.

Обидете се да бидете трпеливи со првичните недоследности на вашата нова љубов. Кога и двајцата имате нешто цврсто, веројатно ќе се чувствувате малку посигурни.

Но и покрај тоа, неопходно е да ги знаеме негативните точки на нашиот партнер за да можеме да му помогнеме и да останеме покрај него . Не се откажувајте, земете длабок здив и ќе успеете да имате врска.

Бидете хумористични

Бидејќи Близнаците се прилично хиперактивни, излегувањето со маж Близнак може да биде многу лесно и забавно , и покрај неговата негативна страна. Кога е добро расположен, погрижете се денот да биде возбудлив, тој ќе се смее со вас и секогаш ќе биде возбуден, насмеан, кажува шеги и прави други шеги.

Обидете се да бидете во чекор со вашето темпо , вашата сакана сака некој кој се смее со него и го разбира во лоши моменти. Работете напорно на вашето расположение за да ги заљубите Близнаците што ги сакате.

Како да привлечете Близнаци – што не треба да правите?

Имајќи на ум што треба да се направи за да се освои мажот Близнак, неопходно е и вие да знаете што не треба да правите. Проверете подолу неколку примери за тоа што треба да се избегнува

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.