Девици во кревет: Како е сексот со мажи и жени од знакот.

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Како се Девиците во кревет?

Родниот Девица е управуван од елементот земја и се смета дека го има најкомплицираниот знак на Зодијакот. Освен тоа, му треба такт, физички контакт за да се чувствува безбедно. Ова е дури и главното чувство на кинестетичната Девица во кревет.

Во сексот сака да ги планира и чувствува најдобрите и најмалите детали со топлина, интензитет и вклученост. Девиците треба целосно да го почувствуваат предавањето на партнерот и затоа толку многу го ценат физичкиот контакт.

Сепак, овој знак не е лесен знак за освојување. Затоа што е многу баран, перфекционист и исклучително ориентиран кон деталите. Овој домородец има тенденција да ја забележи културата и физичкиот изглед на личноста, од ноктите на нозете, ако се добро негувани, до забите, на пример, ако се жолти. Дознајте подолу какви типови на мажи Девици се во кревет, како да заведите маж Девица, што не треба да правите и многу повеќе!

Типови Девици во кревет

Оваа прецизна потрага за Девицата за некој што тој го смета за беспрекорен се случува затоа што сака сексот да биде богат и значаен. Така, мажот Девица сака масажи, билки, добра храна и природни ароми, затоа е интересно да се користат сензорни дразби.

Човекот Девица секогаш ќе биде заинтересиран за локации, книги или илустрирани видеа со зачинети приказни. Бидејќи за разлика од другитеземјените знаци, сакаат да гледаат и да разговараат за сексот.

Кога зборовите ќе се остварат, родениот во Девица чувствува двојно задоволство бидејќи веќе ги визуелизирал сите тие допири во една вкусна средба. Позитивно е да го пофалите вашето тело и перформанси бидејќи тоа ќе биде како да истурате бензин на оган. Сепак, обрнете големо внимание на типот на Девица што ја сакате за да ја присвоите најточната тактика за да го закачите.

Воздржани Девици

Некои од поединците со кои владее знакот Девица имаат тенденција постепено да се предава во освојувањето. Односно, на првиот состанок ќе се покажат повеќе срамежливи луѓе. Сепак, во втор момент заедно, тие можат да изненадат покажувајќи многу желба и романтизам.

Важно е да се истакне дека Девицата претпочита поумерена средба, без многу забуни и авантури. Иако е подготвен да проба нешто ново одвреме-навреме, тој обично претпочита да ја задржи рутината и наклонетоста во спалната соба.

Затоа штом ќе се запали огнот, очекувајте страсна сесија на секс. Сензуалниот маж Девица ќе биде интензивен во креветот, особено откако ќе и верува на својата партнерка.

Мажите од грабливи Девици

Другата група мажи Девица се оние кои се грабливи по природа. Студената надворешност крие дива страна која е жедна за фантазии и интензивен секс вреден за филм. Како земјен знак, тие продаваат слика на инхибирани,но во нивната безбедна средина нема граници за задоволство.

Тие се внимателни љубовници и ќе дадат се од себе за да ги задоволат своите партнери. И тие претпочитаат резервирано опкружување или барем што можат да го контролираат. Неговиот начин на заведување е прилично егзибиционистички и педантен.

Мажот Девица секогаш ќе се труди да ги подобри своите перформанси бидејќи има многу високи стандарди во сè и сексот не се разликува. Понекогаш можеби не е лесно да му се допадне, но тој ќе биде доволно дарежлив за да дозволи партнерот повторно да го изненади. Сензуалната музика и филмовите со запаливи сцени се одличен начин да се разбуди и инспирира сексуалноста на Девицата.

Како да заведете девица во кревет

Двиците сакаат работите да бидат многу добро испланирани, па затоа е важно да се организираат и сексуални моменти. Колку повеќе родената Девица може да ја контролира ситуацијата, толку подобро. Покрај тоа, тој треба да се чувствува привлечен кон личноста физички, но и кон неговата култура и интелигенција.

Да го одведе мажот Девица во кревет, нема да биде лесно. Има список на ставки што треба да се следат: прво заведете го со разговор, покажете дека меѓу вас има афинитети во личните вкусови и удирајте по облеката, фризурата, па дури и парфемот. Тајната е прво да барате интелектуална врска, со ангажиран разговор и да внимавате на деталите за вашиот физички изглед.

Какозаведете жена Девица

Иако не изгледа така, жената Девица е многу сексуална, но мора да го почитувате нејзиното време. Таа може да изгледа како недостапна, но кога некој ќе ѝ го заинтересира, работите драматично се менуваат.

Советот е да ја искористите стекнатата интимност и довербата за да ја ослободите во кревет. И верувајте ми, дури и ако жената Девица сака да има секс секој ден, нема да му каже на партнерот. Дел од нејзината игра е да се освои, бидејќи тоа ја вклучува.

Родната Девица е перфекционист по природа и нејзиниот бакнеж нема да биде поинаков. За да ја заведете, инвестирајте во обвиен бакнеж, мек, но интензивен и полн со наклонетост. Сепак, не заборавајте да инвестирате во витештвото.

За неа, мажот кој предлага да се подели сметката за мотел не заслужува втора шанса, на крајот на краиштата, тоа не ѝ изгледа романтично. Дури и ако таа понуди да плати, не паѓајте во замката да прифатите. Жената Девица сака да се однесува добро, разгалена.

Како да заведете маж Девица

Мажот Девица не се откажува веднаш и сака да си игра мачка и глушец. Тој не е од оние луѓе кои одат директно на секс, бидејќи претпочита нешто повнимателно и поментално. Инвестирајте во културни разговори и преплетувајте се со валкани навестувања затоа што тоа го сакаат.

Почекајте Девицата да го испланира датумот, бидејќи е дел од играта детално да ја подготви ноќта. Иако изгледа суво внатрејавно, на место кое се чувствува безбедно и удобно, ќе се предаде целосно.

Нека командува, или барем мисли дека е главен. Усогласувајте ги милувањата и бакнувајте многу, истражувајте го неговото тело, но не заборавајте да ги забележите деталите подготвени од него и неговото тело. Тоа е непогрешливо!

Најдобрите секс пози за Девицата

Претпочитаната положба на Девицата е опуштеното слетување, кога таа лежи, а нејзиниот партнер лежи на врвот. Тоа е нешто слично на познатите „тато и мама“. Во оваа поза, таа чувствува дека може да добие повеќе галење од партнерот и е слободна да истражува. Друга поза што ја радува е оралниот секс, уште повеќе кога вклучува пенетрација и стимулација истовремено.

Мажот Девица, од друга страна, не сака секс со жонглирање и генерално е дарежлив и се грижи за задоволството на партнерот . Поза која многу го радува е во која партнерката лежи на грб и ги крева нозете формирајќи „V“. Оваа поза овозможува подлабок контакт и го зголемува задоволството.

Ерогени зони

Двиците чувствуваат големо задоволство кога играат и имаат тенденција да бидат многу вешти со рацете. Ерогена зона на Девица е пределот на стомакот, веднаш под папокот и блиску до препоните. Сепак, галењето мора да биде енергично за да не предизвика скокоткање.

Советот е да го истражите овој дел од телото со прстите, јазикот и усните.трчање по кожата со масло за масажа што може да се бакнува, а кое е миризливо или се чувствува затоплување или ладење. Домородците од Девиците сакаат да ги стимулираат нивните сетила.

Сексуално компатибилни знаци

Девиците се претпазливи и тоа се покажува и во креветот, така што постои поголема можност за добро искуство со знаци кои се однесуваат во на сличен начин. Постои голема компатибилност со домородците на Бик и Јарец кои, како него, имаат пофизичка, директна сексуалност, кои сакаат удобност и неизбрзано заведување.

Што не треба да правите во кревет со маж Девица

Родната Девица во кревет носи искуство на целосно предавање. Тој е генерално посветен љубовник и може целосно да се исклучи од надворешниот свет за да живее во моментот, тој се фокусира само на чувството и давањето задоволство. Сепак, внимавајте! Еден погрешен чекор и Девицата може да изгуби интерес. Еве неколку ставови што треба да ги избегнувате кога сте во кревет со Девица.

Игнорирање на деталите

Девиците се ориентирани кон детали и го проучуваат секој потег пред да го направат следниот чекор. Вашата интелигенција придонесува за успехот на овие пресметки. Овој аспект се рефлектира и во нивното перфекционистичко однесување, бидејќи веруваат дека сè може да се подобри, вклучително и сексот.

Во врските претпочитаат безбедни патишта. Прилагодливи и логични, ваши изборисекогаш се засноваат на разумот. Ним им треба стабилност и, кога не се вметнати во рутина, имаат тенденција да се чувствуваат изгубено.

Од овие причини, ако нивниот партнер е одвоен, не забележувајќи ја нивната ревност за детали, домородецот во Девица ќе го изгуби интерес. Па, тој треба да почувствува дека неговите напори се забележани и, пред се, ценети.

Занемарување на предиграта

За Девиците предиграта е многу важна, но таа не започнува во кревет. За староседелците од овој знак сексот започнува со поканата, со планирањето на состанокот. Во секој споделен детал, од селфито на долната облека испратено во попладневните часови, удобноста на околината, заведувањето за време на вечерата, размената на погледи и милувања полни со задни намери.

Девицата вложува во задоволството на другиот како извор на неговото сопствено задоволство. Колку повеќе е испорачан партнерот, толку повеќе ќе биде остварен мажот Девица. Затоа, ако чувствува дека неговата партнерка не е толку загрижена за она што му претходи на моментот на љубовта, тој може да се чувствува разочаран.

Преземање нагли постапки

Мажите Девици не сакаат груби ставови или бакнежи кои се премногу влажни, милувања кои се премногу избрзани, несмасни или импулсивни. За домородецот Девица, добриот секс се прави со смиреност и каденца. Секој став што ќе ја разбие романтичната атмосфера на овој роден ќе го натера да изгуби интерес.

Совети како да заведете мажvirginiano

Ако сакате да знаете како да заведете некој чиј симбол е Девицата, треба да разберете дека тие пристапуваат кон еротските чинови на ист начин како што прават сè друго: прагматично.

За Девиците сексот е едноставно неопходен дел од животот, тој е терапевтски, како и секоја друга форма на вежбање. И многу од нив претпочитаат физички партнер без важничене, бидејќи веруваат дека на тој начин е полесно. Помалку одржување, попрактично.

Заради оваа причина, за да го освоите мажот Девица ви треба многу трпение, романтизам, посветеност и неколку дополнителни ставови. Дознајте подолу што можете да направите за да заведете Девица.

Хигиена и чистота

За Девиците, заведувањето се состои од збир на фактори. Прашањето за хигиена е многу важно, затоа, за да се биде со роден во Девица, неопходно е да се биде беспрекорна личност во овој поглед, од површна до интимна хигиена.

Стимулирајте ја интелектуалната

Девиците не сакаат луѓе кои зборуваат премногу гласно или кои зборуваат неправилно. Она што најмногу ги заведува домородците од овој знак, природно жедни за знаење, е интелигенцијата. Затоа, обложувајте се на вашиот културен багаж и знаење во различни области за да ги излудите родените во Девица.

Обложувајте се на Dirty Talk

И покрај тоа што имаат прав и префинет стил, домородците од овој знак сакаат„валкан разговор“, тој зачинет разговор што може да се случи во онлајн разговорите или преку телефон.

Меѓутоа, потребен е релативно висок степен на интимност пред да се предложи и да се набљудуваат нивните реакции за време на разговорот. Девицата може или да ја сака или да ја мрази насоката на разговорот, затоа бидете внимателни и оставете ја да води.

Прашајте што сака Девицата

Од суштинско значење е да се набљудува како Девица реагира на неговите стимули и што е кажа. Прашајте што му се допаѓа, бидејќи по природа не може да се дешифрира. Понекогаш може да биде тешко да го разберете, бидејќи мажот Девица понекогаш може да изгледа испорачано и страсно, а на други ладно. Но, длабоко во себе, тој сака да му се задоволуваат желбите и претпочита да ја контролира сексуалната врска.

Дали постојат знаци кои не се компатибилни со Девиците во кревет?

Како сè што ги вклучува знаците, тука е и прашањето за компатибилноста во креветот. Во случајот со Девица, најнекомпатибилни знаци се Овен, Стрелец и Близнаци.

Експлозивниот и импулсивен Овен ќе се судри со контролирачката Девица. Стрелецот е импулсивен, нестабилен и авантуристички настроен, додека на Девицата и треба смиреност и време да се вклучи. Со Близнаците, нестабилноста на Близнаците и потребата за промени ќе се нарушат со потребата на Девицата за постојаност.

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.