9 симпатии за двајца да се мразат: со бибер и повеќе!

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Содржина

Зошто сочувствуваме двајца луѓе да се мразат?

Не е многу вообичаено да се сака двајца луѓе да се мразат, но во некои случаи луѓето ја гледаат потребата тоа да се случи, па бараат начини да го постигнат овој подвиг преку симпатии.

Овие симпатии се прават во многу случаи од причини за заштита, дали за да се спречи лошото влијание врз животот на детето, на пример, или дури и да се отстранат штетните луѓе од нашиот работен тим

Честопати причината за извршување на овој тип на ритуал чувствувате љубомора и за да се осигурате дека имате позиција во нечиј живот, оттурнувајќи ги другите.

Вреди да се запамети дека дури и ако е за поголемо добро, секое сочувство има свое последиците, затоа е важно да се запрашате како тоа ќе влијае на животот на луѓето, па дури и на вашите.

Погледнете повеќе информации подолу.

Сочувство за двајца луѓе кои се мразат со чили пиперка

Симпатијата со чили пиперката често се користи за да се натераат двајца луѓе да се мразат еден со друг, покрај пи нане користи други состојки од нашиот секојдневен живот и е многу лесен за правење и многу моќен. Проверете повеќе детали подолу.

Индикации

Индикациите за сочувство со пиперката се однесуваат на луѓе кои сакаат да направат двајца други да станат непријатели и да ја скршат секоја врска што постои меѓу нив, било да е тоа љубов. пријателство или било коеколега врз основа на силата на добрата симпатија со рузмарин и црн пипер.

Оваа симпатија може да ги натера двајцата да го изгубат разбирањето и да се оддалечат, бидејќи предизвикува непогрешлива омраза меѓу нив, важно е да се оцени законот на вратете се бидејќи делува за неколку дена и е многу моќен ритуал, вреди да размислите дали ова е најдобриот лек за да ги решите вашите проблеми.

Состојки

Ако сакате да направите две лица оддалечете се и почнете да се мразите, ќе ви требаат неколку едноставни состојки.

За да ја извршите магијата ќе ви треба гранче рузмарин, пакетче црн пипер во прав, оцет може да биде бел или кој било друг, лук и црвено вино.

Списокот на состојки го завршуваме со додавање на тенџере со капак и чаша, која може да биде пластична или стаклена.

Како се прави

Кога започнувате ритуал да разделите две лица со рузмарин и црн пипер, ќе започнете со барање дозвола и извинување на универзумот и ангелите на луѓето кои се вклучени затоа што сочувството ја презема контролата над ситуацијата.

Оттука, започнете со ритуалот со полнење на чашата со вино, пиење половина од течноста полека, ментализирање и велејќи дека не треба. не го правите тоа, но тоа е неопходно зло и објаснете ја причината за таквиот подвиг.

Откако ќе го направите ова објаснување, ставете ги сите останати состојки во тенџерето идодадете го остатокот од виното, затворете го тенџерето и протресете да се измеша и чувајте го таму каде што никој нема да го допре, кога луѓето ќе се одвојат, фрлете ја содржината во проточна вода и тенџерето во ѓубре.

Сочувство за двајца се мразат со мантра

Тука ќе знаеме повеќе како да направиме симпатија за двајца да се мразат со мантра, односно нашата желба, вера и со зборот. Многу едноставно за правење и без состојки, научете сè во следните теми.

Индикации

Симпатијата со мантрата е индицирана за луѓето кои се способни да се поврзат во медитација за да ја спроведат само со мисла .

Значи, вашата желба е да држите двајца одвоени, предизвикувајќи чувство што им овозможува да се чувствуваат чудно до степен да се мразат еден со друг.

Овој метод за изведување магија е многу силен бидејќи само вклучува врска со универзумот, затоа немојте да ја користите без навистина да ја разберете причината зошто ја барате оваа цел да дејствувате против природна причина поради која двајца луѓе се блиски.

Состојки

Симпатија создадени за двајца луѓе се мразат или било која друга причина со мантра, не ти треба ништо друго освен сопствена волја, вера и верба во моќта на твоите зборови. Колку е поголемо верувањето, толку е поголема моќта што ќе ја врши овој ритуал.

Исклучително е важно да бидете изолирани на место без никаков вид бучава, за да можетеда се поврзете внатре со вашата желба и да ја изложите на универзумот земајќи ја целата можна енергија во оваа желба.

Исто така, постои потреба да бидете добро со себе за да можете полесно да најдете фокус.

6> Како да го направите тоа

На многу едноставен начин, направете магија со мантра дури и ако двајца почнат да се мразат, само треба да легнете на мирно и изолирано место и да се концентрирате на желба.

Следниот чекор е да ги ментализирате имињата на оние што сакате да ги отстраните, на целосно бело и чисто место, а потоа замислете дека на тоа место има чекан и дека ќе го уништи секое мало парче тие имиња.

Сега, како заклучок, трипати со понизок глас се вели мантрата: Бидејќи овој чекан е способен да го уништи секој дел од овие имиња, можеби ќе може да ја прекине постојната врска на овие две луѓе. А со тоа само почекајте да ви се оствари желбата.

Сочувство за двајца да се мразат со оцет и кармин

Оваа симпатија е индицирана за да направи двајца да преминат на ако го мразите само со оцет, кармин и уште една состојка, многу лесно да се направи и исто така вложувате многу моќ, проверете ги сите детали подолу.

Индикации

Брзо и едноставно сочувството со кармин и оцет е индицирано за оние кои откриле предавство и сакаат да го прекинат еднаш засекогаш.

Таа е способна да натера двајца луѓе да се мразат еден со друг, посакувајќи никогаш да неповеќе да се видиме повторно, што може да биде одлично решение за случаи на неверство.

Покрај тоа, оваа симпатија нема долго време и веќе дава резултати за неколку дена, нешто многу посакувано за оние кои сакате да го решите овој проблем на овој начин.

Состојки

Во овој ритуал потребно е само да имате кармин кој треба да биде во црвена боја, огледало посоодветно ако е голема, а вие сте во бањата, и оцет.

Оцетот треба да биде во шише со распрскувач, па ако го немате, треба да се договорите да продолжите со магијата.

Со овие состојки веќе ќе можете да ја извршите магијата, само не заборавајте да оставите крпа или хартија што користете бела за да ја завршите магијата каде и да се изведува, претпочитајќи да се прави во бањата ако нема прекини.

Како да го направите тоа

Оваа магија ќе се направи брзо и едноставно, почнувајќи затоа што е на место без прекини и може да се направи во бањата.

Значи при изборот на местото, направете го следново: земете го црвениот кармин и напишете ги имињата на луѓето што сакате да ги натерате да се мразат, напишете го јасно и големо за да биде читливо.

Откако го направивте ова, соочете се со овие именувајте и ментализирајте ја причината зошто сакате да почнат да се мразат, потоа само испрскајте го оцетот и исчистете го огледалото со крпа или хартија, оставајќи ни трага од пишување, исамо чекај да почнат да мразат и да не се зближуваат.

Сочувството за двајца луѓе да се мразат меѓу себе како замрзнувач

Симпатијата за двајца луѓе да се мразат како замрзнувач е ритуал за кој треба подолго време да се заврши. е индициран за луѓе кои сакаат да ги држат лошите луѓе подалеку од вашите најблиски, користи секојдневни состојки и е многу едноставен за правење, погледнете ги сите чекори подолу.

Индикации

Многу моќна магија за натерајте двајца да се сакаат ако се мразат, тоа е индицирано за оние кои сакаат трајно да тргнат некоја личност од својот пат, без разлика дали се работи за љубов, семејство или работа.

Тоа ви овозможува да направите човек мрази друг на моќен начин, многу погоден за оние кои имаат некаков ривал.

Да се ​​биде свесен дека ќе се мешаш во она што е најдобро за секого, ставајќи се себеси како приоритет, но да бидеш твоја волја ова сочувството ќе ви гарантира многу успех во оваа барана желба.

Состојки

Во овој шарм за замрзнување ќе ви требаат овие состојки:

Две ленти хартија на кои нема ништо напишано, пенкало во боја по ваш избор, средно стаклено тенџере, пакетче крупна сол и оцет.

Ако немате оцет, може да биде се заменува со оцет.два лимона кои ќе делуваат на ист начин.

Со овие состојки одвоени, изберете мирно место и гарантирајтераспореди да нема прекин при работа, за да продолжи правописот.

Како да го направиме тоа

Да ја направиме правописот вака, прво треба да се напише име на лента и на другиот е другото име на луѓе кои се мразат.

Потоа, оставете ги двете имиња во тенџерето без да ги свиткате, прекријте ги половина од садот со камена сол, а остатокот со оцет или сок од две исцедени лимони .

Покријте го тенџерето и ставете го во замрзнувач, ментализирајќи ја причината за правење на оваа магија, треба да се извади од замрзнувачот само кога луѓето што ги сакате се мразат.

<0 Достават слободни класифицирани реклами Насловна> Вести Информации> И ако магијата престане двајца луѓе се мразат едни со други не функционираат? Може да се случи да заборавите некој предмет во моментот на реализација, или да не сте се концентрирале и да не забележите дека сте прескокнале чекор, или да се смени како што требало.

Покрај овие можни хипотези, Исклучително е важно да се истакне дека сочувството е магнетното привлекување на енергиите од универзумот да ви помогне, и во овој случај може да биде дека универзумот не се согласува со овој чин, не давајќи му заклучок.

Може да се каже дека ако не функционира, важно е да се проценат можностите и да се биде отворенразберете дека можеби правите грешка и можеби тоа не е единственото или најдоброто решение за проблемот.

друг тип на приближување.

Тоа може да се направи со функција на разделување пријателство, нарушување на врската, а во не многу препорачани хипотези дури и расипување на нечија социјална врска со други луѓе кои му се важни.

Бидејќи се работи за многу брзо и силно сочувство, важно е да се проценат сите можности за последици кои ќе се применат покрај оваа одлука за да се натераат двајца луѓе да се мразат еден со друг.

Состојки

Симпатијата со чили пиперката е една од најпопуларните практики за обезбедување брзи резултати и многу лесно да ги имате состојките.

Сè што ви треба е една чили пиперка, лист хартија без линии и чиста двете страни, пенкало со саканата боја, камена сол, игла и црн конец.

Ова се состојки кои доколку ги немате дома, ќе можете да ги најдете насекаде, имајќи нема потешкотии да ги соберете заедно за да ја започнете магијата.

Како да го направите тоа

Почнувајќи да изразувам симпатија за фазе Ако сакате двајца луѓе да се мразат со чили пиперки, прво ќе ги извадите семките од пиперката, а потоа треба да ги напишете имињата на луѓето што сакате да се мразат со грб еден кон друг.

Потоа ставете ја хартијата во пиперката и наполнете ја со крупна сол, па почнете да шиете со игла во спротивна насока за да ги одвратите овие енергии.

Сега е потребнододека шиете да ја ментализирате целата ваша причина за ова сочувство и да кажете молитва на ваш начин посакувајќи овие луѓе да се оддалечат, да не се разбираат, да не можат да бидат заедно, секогаш да се борат до степен да се мразат еден со друг.

Со тоа, шиењето на пиперката мора да се заврши во седум јазли, а потоа да се фрли во мравјалник, повторувајќи ја неговата желба овие луѓе да се мразат еден со друг.

Сочувство за двајца да се мразат со 15 пиперки

Како што знаеме, постојат неколку магии за да се натераат двајца да се мразат, а една од нив е магијата со 15 пиперки, која заедно со неколку состојки и едноставни за правење може избркајте две лица веднаш, погледнете подолу како да го направите тоа.

Индикации

Магијата со 15 пиперки е индицирана да предизвикува несогласување меѓу две лица, предизвикувајќи ги да се оддалечат.

3>Оваа магија има тенденција да биде непогрешлива, покрај тоа што е лесна за правење, тоа е многу моќен ритуал што може да биде она што го барате за да натерате двајца луѓе да се мразат .

Кога прибегнувате кон оваа магија, ќе треба да разберете дека е индицирано да се предизвика раздор меѓу две лица, што ги тера да се мразат едни со други и да се оддалечат, ако тоа е вашата желба, оваа магија без сомнение вреди многу пенкало.

Состојки

За да го направите овој шарм со 15 пиперки, очигледно ќе ви требаат 15 пиперки, кои можат да бидат од ист вид или од различниразлични видови, во ред е да се има малку од едното или другото ако е така, а не мора да биде големо.

Ќе ви треба и празна стаклена чаша, пенкало може да биде кое било боја, и важен лист хартија кој е чист од двете страни.

Не е потребно, но ништо за да започнете со извршување на оваа магија, со состојките во рака, подгответе се да ја исполните вашата желба да направите двајца луѓе мразете се еден со друг.

Како да го направите тоа

Кога започнувате како да го правите тоа, погрижете се да сте фокусирани на вашата желба и на мирно и мирно место.

Првиот чекор за да го реализирате - тоа е да ги здробите сите 15 пиперки заедно без разлика на обликот, може да биде во дробилка или блендер без никаков проблем.

Следно ќе ја резервирате целата оваа здробена содржина во празна чаша , после тоа земете бела хартија и на едната страна напишете го името на личноста, а на другата името на другиот што сакате да се мразите.

Со дробена пиперка и пишана хартија следната дел sso е да ја искинеш хартијата во чашата со пиперката и да ја измешаш, после овој чекор ќе треба оваа смеса со чашата да ја закопаш на суво место и е готово само почекај.

Сочувство за две лица да се мразат со бибер со масло

Многу бараната магија за да се натераат двајца да се мразат е ритуал направен од бибер и масло. Неговите состојки се лесно достапни покрај тоа што се многуедноставно да се направи, проверете го подолу.

Индикации

Главната индикација за магија со пиперка и масло е да се натераат двајца луѓе да почнат постојано да се караат додека не можат повеќе да се издржат еден со друг. поентата на мразење едни со други.

Оваа магија е многу моќна и може да се користи во ситуации кога лицето кое ја изведува магијата се обидува да отстрани лошо влијание од животот на некој кој не сфаќа колку е оваа личност да им наштети.

На овој начин, можно е и двајцата да почнат да не се согласуваат и често да се караат, предизвикувајќи ситуација на изнемоштеност меѓу нив, правејќи ги да се мразат еден со друг.

Состојки

За сочувство за двајца луѓе да се мразат едни со други потребни се неколку основни состојки. Состојките што се користат за извршување на оваа работа се:

Прво ќе ви треба сос од пиперка, може да биде од секаков квалитет, палмино масло и ќе ви треба шпорет под притисок.

Покрај тоа од овие состојки ќе ви треба пенкало што може да биде во бојата што ја сакате, и чист лист хартија од двете страни. И вашата листа на состојки за извршување на оваа магија е комплетна.

Како да го направите тоа

Кога изведувате ритуал со намера двајца луѓе да се мразат, треба да ја земете вашата листа на состојки и започнете вака: прво ќе напишете име на секоја личност со која сакате да се борите по едно на секоја страна на листот

Потоа наполнете го шпоретот под притисок до половина со вода, а потоа додадете неколку капки палмино масло во водата, не треба да биде многу.

Ставете го заедно со водата со масло хартија, на крај ставете ја тавата на оган и оставете ја под притисок околу десетина минути. Конечно можете да ја фрлите водата и хартијата во ѓубре и вашата магија ќе биде завршена, само почекајте ги резултатите.

Сочувство за двајца луѓе кои се мразат со сос од бибер

Симпатијата за двајца луѓе се мразат со сос од пиперки, исклучително ефикасно и наведено да ги натера двајцата да не се согласуваат да ги натера да се мразат едни со други. Тоа е ритуал направен со сос од пиперки, многу практичен и едноставен за правење, научете ги сите детали за да направите двајца луѓе да станат непријатели.

Индикации

Многу позната магија за мразење на двајца едни со други, тоа е сочувство со сос од бибер. Оваа магија е многу едноставна, но исто така е многу моќна.

Неговиот показател е за луѓе кои сакаат да направат двајца луѓе да станат непријатели и да ја прекинат секоја постоечка врска меѓу нив.

Затоа , овој ритуал е способен да предизвика одредено чувство на омраза меѓу посакуваните луѓе, да предизвика веднаш да се оддалечат, покрај тоа што е лесна работа, многу е ефикасен и во однос на желбата на двајца луѓе да се мразат.

Состојки

Заза да се направи оваа симпатија ќе треба да одвоите некои состојки кои се состојки присутни во нашето секојдневие и доколку ги немате многу лесно се наоѓаат, тие се:

Сос од пиперка;

Пенкало, не мора да биде одредена боја;

Парче хартија, важно е хартијата да е чиста од двете страни.

Овие состојки се едноставни оние кои можат да се најдат во нашиот дом, но не ја потценувајте моќта на овој ритуал, заедно лесно можат да направат двајца луѓе да станат непријатели, затоа бидете многу внимателни кога ги користите.

Како да го направите тоа

За да започне овој ритуал, мора да имате се што ви треба, и на мирно место и да започнете со следниот чекор:

Прво ќе направите цртеж од двете страни на хартијата, на луѓе кои сакате да ги разделите. Цртежот не мора да биде совршен, но важно е да можете да разликувате кој е кој, па препорачливо е да додадете нешто карактеристично за секоја личност што ќе успеете да го нацртате на цртежот.

Штом ќе го направите тоа , сосот од пиперка треба да се свири на хартијата што ги покрива двете кукли што беа нацртани, потоа хартијата да се свитка и да се стави во замрзнувач, подалеку од било каква храна.

Со сите чекори завршени сега за ритуалот да работиш и можеш овие двајца го мразат, хартијата треба да ја чуваш во замрзнувач точно 7 месеци.

Сочувство за двајцалуѓето се мразат со шпорет под притисок

Магија за двајца да се мразат, назначена за оние кои сакаат непогрешливо да ја отстранат таа незгодна личност од нечиј живот, користи само шпорет на притисок и неколку состојки, многу лесни за правење, погледнете го подолу и дознајте ги сите детали.

Индикации

Ако сакате да отстраните личност од животот на некој посебен и не можете да го направите тоа на кој било друг начин, оваа магија е идеална за вас.

Ќе ги натера овие двајца луѓе да се мразат во само неколку чекори, овој ритуал е многу погоден за оние кои сакаат да стават крај на предавство, пријателство или дури незгоден пристап кој не го сакате на работа.

Со неговиот заклучок, овие двајца луѓе почнаа да не се согласуваат, така што не можеа да се поднесуваат еден со друг, и нахранија огромен ранцид, правејќи ги да се мразат еден со друг. 4>

Состојки

Состојките за магија за да се натераат двајца луѓе да се мразат со тенџере со д и притисокот, се едноставни и ефективни што може да предизвикаат големо чувство на омраза.

Од суштинско значење е да имате само шпорет под притисок и вода, 3 пиперки од кој било вид што ги имате или што сакате, не мора мора да бидат исти две од ист вид.

На крајот, пенкало и парче чиста, необложена хартија, 3 чешниња лук и шише масло ако е потребносамо една нишка од неа не треба да биде полна.

Како да го направите тоа

За да натерате двајца луѓе да се мразат едни со други на посакуваниот начин, треба да ги напишете нивните имиња на парче хартија, една по една, секоја страна од листот така што ќе бидат свртени една од друга.

По пишувањето наполнете го шпоретот под притисок и фрлете го внатре отворениот лист, па додајте лук и бибер од по ваш избор и малку маслиново масло. Не треба да се меша, само да се стави на оган додека не почне да врие, а кога ќе зоврие почекајте максимум 10 минути.

Во ред, вашата симпатија е подготвена да ги натера избраните да се чувствуваат чудно за различни причини, па дури и ниедна, до степен да се мразиме, така што оваа магија има поголема сила, може да се направи на месечината што опаѓа, но делува и на која било друга.

Сочувство за двајца кои се мразат друго со рузмарин и црн пипер

Кога се обидувате да натерате двајца луѓе да се мразат едни со други, можно е да се изврши магија дизајнирана да предизвика конфликти меѓу нив, направена со едноставни состојки како рузмарин и црн пипер.

Оваа магија може да се изведе дома без помош од специјалист, бидејќи е едноставна и брза, научете ги сите чекори во следните теми.

Индикации

Добар показател за мајките кои сакаат да ги заштитат своите деца од лошите компании и не успеваат да разговараат е да го доведат вашето дете во конфликт со

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.