10 симпатии за победа во Мега-Сена: Сао Чипријано, виолетова кромид и повеќе!

  • Споделете Го Ова
Jennifer Sherman

Содржина

Зошто има симпатии за освојување на Мега-Сена?

Што ви поминува низ мислите кога се во прашање парите? Секој верува дека ја заслужува оваа финансиска награда, но пред да барате симпатии кои ќе ви помогнат да ја постигнете оваа цел, важно е да бидете сигурни дека она што го сакате е усогласено со она што верувате дека го заслужувате. Навистина треба да верувате во тоа.

Со награди кои достигнуваат милиони, Мега-Сена привлекува стотици обложувачи. Скоро секој има сон да добие на лотарија и да стане богат. Сепак, вообичаено е да се почувствува дека само со чудо, или со помош на тој џин во светилката, да се постигне овој подвиг. Но, не очајувајте, бидете сами, гениј на вашите желби!

Ако верувате во среќата и верувате во моќта на универзумот, сметајте на мала дополнителна помош за да ја освоите таа финансиска независност, со некои симпатии што може да ви помогне да ја освоите таа многу сонувана награда. Проверете ги овие шарм подолу и нека ви донесат многу!

Симпатиите за освојување на Мега-Сена со банкноти од 2 реали

Парите, без разлика дали се во валута или хартија, се широко користени материјал. Постојат неколку видови на магии кои ја користат енергијата на овој материјал, која е поврзана со просперитет и изобилство, за да привлечат среќа кон најразновидните цели, особено финансиските. Затоа донесовме симпатија со две реалисти сметки, долоша среќа и секаква завист, сите лоши работи што ме спречуваат да ја освојам Мега-Сена.

Денес и сега, погрижете се јас (кажи го твоето име) да сум совршена личност за да го освојам тој џекпот и никој повеќе јас.

Нека броевите што ќе се извлечат никогаш не ги напуштат моите мисли во секое време.

До моментот кога јас (да го кажам вашето име) ја добијам наградата и победам.

И, кога ќе легнам, нека имам соништа со бројките и кога ќе се разбудам дека бројките ми се јасни во мислите.

Свети Кипријане, направете го ова за мене како што никогаш не сте го направиле за друга личност и , можеби ќе.. во зависност од верата на секој.

Ти благодарам што работеше во моја корист и ќе го обелоденам твоето име, Сао Ципријано, во замена да сонуваш со вистинските броеви на Мега-Сена. 4>

Ќе се обложам и со верба во оваа молитва ќе ги заработам моите први милиони, ќе им помогнам на другите луѓе и ќе го остварам мојот сон.

Ќе го познавам овој свет што Бог го направи за мене.

Ќе уживам на најдобар можен начин во сето она што парите можат да го понудат благодарение на мене има вера во оваа молитва.

Ова го прашувам до силите на СВЕТИ КИПРИАН. Амин!

По молитвата, одвојте неколку минути за да медитирате за вашите желби и вашата волја да добиете на лотарија, ментализирајќи го чистењето претходно направено во околината за да ви ги отвори патиштата. Откако ќе го направите ова, оставете ја свеќата нормално да гори, фрлајќи ги нејзините остатоци на отворен простор заедно со пепелта одтемјан.

Симпатија за освојување на Мега-Сена со детелина со 4 листа

Детелината со четири листа е особено позната по тоа што е растение одговорно да донесе многу среќа на кој и да е го наоѓа. Покрај тоа, вообичаено е на секој од листовите да му се припише одредено значење, имено надеж, вера, љубов и секако среќа.

Верувањето околу детелината со четири листа е едно од најпопуларните суеверија меѓу народите ширум светот и неговата употреба како среќен шарм се практикува со милениуми, главно меѓу циганите, познати по својата мудрост и сила.

Златните цигани имаат моќ да го движат животот, отвори патишта и донесе богатство, знаење и мудрост. Затоа ви носиме уште една симпатија која смета на цигански енергии, за да можете да имате изобилство во вашиот живот. Прочитајте внимателно за да дознаете како да ја направите!

Индикации и состојки

Популарно позната, детелината со четири листа е непогрешлива за оние кои сакаат да привлечат среќа, и без разлика на материјалот бидејќи Она што навистина е важно овде е големината на вашата волја и вербата што ја имате при изведувањето на овој ритуал.

Вреди да се спомене дека овој ритуал треба да се направи само еднаш, верувајте во неговата моќ, имајте вера и среќа ќе биде со тебе. А за да ја спроведете оваа магија, која е исклучително лесна и точна, ќе ви треба само:

- Приврзок оддетелина со четири листа, од кој било материјал

- Света вода

Како да го направите тоа

Прво, набавете приврзок од детелина со 4 листа, од кој било материјал, дајте ја енергијата со Света вода. Треба да се забележи дека можете сами да го направите ова исцелувајќи или да побарате од некој религиозен субјект да го направи тоа наместо вас.

Откако ќе го благословите приврзокот од детелина, молете се поздрави Марија и Оче наш. Откако ќе заврши целиот процес, чувајте го приврзокот во вашиот паричник и носете го со себе, без да дозволите другите луѓе да го видат или дознаат за него.

Симпатија да ја освоите Мега-Сена со фига

Фига е амајлија во форма на мала затворена рака, со палецот сместен помеѓу показалецот и средниот прст, историски користен како знак на заштита за да се оттргне зависта, да се одбегне злото и да се донесе среќа. на оние кои го носат. користат.

Може да се користи заедно со други среќни симболи, како грчко око, потковица или детелина со четири листа, за дополнително да ги зголемите вашите симпатии. Изведувањето на магија е потврда на нашата вера, затоа мора да веруваме дека ќе може да влијаеме на нашата витална енергија, за да можеме да го освоиме она што го сакаме. Така, научете сега како да ја правите оваа магија која ќе ви донесе многу среќа.

Индикации и состојки

Ова е, без сомнение, една од најлесните магии за правење, но тоа не значи дека небиди моќен, ако ја знаеш моќта што ја има. Оваа магија може да се направи секогаш кога ви е потребна, но не заборавајте никогаш да не ја правите оваа магија на месечина што опаѓа. За да ја спречите лошата среќа и да донесете среќа, потребно ви е само:

- 1 мала фигурина од кој било материјал

- 1 тикет или ливче за обложување

Како да го направите тоа

Откако ќе го ставите вашиот облог и ќе го имате ливчето во ваша сопственост, внимателно тријте го прстот на картичката за да не ја искинете. Откако ќе го направите тоа, чувајте го билетот под вашиот душек додека не излезе резултатот.

Ако ја освоите наградата, ќе мора да ги прекрстите прстите за некој што ви се допаѓа. Направете го ова како начин да му се заблагодарите на универзумот за благословот да заработите пари во играта. Покрај тоа, треба да ја научите таа личност на овој шарм за да го задржи синџирот на среќа.

Магија за освојување на Мега-Сена со ловор

Популарно познат како симбол на победата и триумфот, ловоровите лисја привлекуваат просперитет, енергија, изобилство, победа и проширување во животите на оние кои ги користат. Многу е вообичаено, на пример, да се чува ловоров лист во паричникот, за парите да се намножат и никогаш да не снемаат.

Овој елемент е многу моќен и е успешен, од антиката, ловоровите лисја имаат безброј позитивни духовни својства и затоа е очигледно дека не може да се изостави од ритуалите кои се обидуваат да постигнат просперитетфинансиски. Продолжете да дознавате повеќе!

Индикации и состојки

Извршувањето на магија со ловорови лисја може да биде одличен начин за победа на лотаријата. Па, овој едноставен ритуал, освен што ќе ви ја оддалечи лошата енергија, ќе ви донесе среќа, бидејќи ловоровите лисја се симбол на победа и триумф и носат душевен мир, привлекуваат просперитет и изобилство. А за негова реализација ќе ви требаат:

- 1 мала дрвена кутија

- 1 зелена хартија за завиткување

- 10 ловорови листови

- 1 четири- лист детелина од кој било материјал

- 1 Mega-Sena игра

Како да го направите тоа

Започнете го овој ритуал со молење на вашиот ангел чувар. Тоа е готово, ставете ги 10-те ловорови листови, детелината со четири листа и вашата игра Мега-Сена во дрвената кутија - означени со броевите што секогаш ги играте.

По оваа постапка, покријте ја дрвената кутија со зелена хартија , како навистина да завиткувате подарок, чувајте ја кутијата на место каде што никој нема пристап и, кога и да ви треба или да ви се допадне, земете ја кутијата и ментално повторувајте дека сакате да ја освоите Мега-Сена.

Магија за освојување на Мега-Сена со ориз

Оваа магија е многу стара и користи многу моќен елемент во духовниот свет, оризот, кој е зрно поврзано со изобилство, ако изведена во ноќта на полна месечина, вашите симпатии ќе бидат уште повеќемоќен.

Како што беше кажано претходно, оризот претставува изобилство, неговата употреба во оваа симпатија е да го донесе тоа изобилство во изобилство што ќе дојде во вашиот живот, паричката ги означува парите што сакате да ги заработите, а оваа унија ќе донесе победа над богатството. Проверете го тоа!

Индикации и состојки

За да ја спроведете оваа магија, единствениот показател е дека, додека го правите тоа, обидете се да ги одржувате вашите мисли позитивни, да бидете во мир и да ја задржите својата на ум броевите на играта и вашата желба да победите на лотаријата. Запишете што ќе ви треба:

- Пенкало

- 1 вистинска паричка

- лист хартија

- чинија

- Грст ориз

Како да го направите тоа

За почеток, запишете ги броевите што ќе ги играте на хартија и ставете ги под чинијата. Потоа земете го оризот што сте го одвоиле и фрлете го преку чинијата, добро развлечете ја и ставете ја 1 вистинска паричка под оризот.

Оставете ја чинијата да отстои преку ноќ на место каде што другите луѓе немаат пристап . Следниот ден, кога ќе отидете на лотарија за да ја поставите вашата игра, земете ја хартијата и земете ја со себе.

А ако трикот за победа на Мега-Сена не функционира?

Прво, бидете мирни! Сè има свое време и вистински момент да се случи. Нема потреба да сакаме да унапредуваме одредени процеси, бидејќи универзумот секогаш заговара во наша корист. Се повеќе и повеќе треба да разбереме и откривамекои сме и што дојдовме да правиме во светот, бидејќи сме во ерата на „Битието“. А, кога ќе се поврземе со „Битието“, доаѓа просперитетот и изобилството.

Како што претходно беше споменато, негативните енергии привлекуваат негативни ставови и тоа на крајот директно влијае на реализацијата и реализацијата на она што го посакуваме. Затоа, од суштинско значење е, пред сè, да се предомислите кога правите магија.

Исто така, запомнете дека многу пати тоа не е вистинскиот момент и дека сѐ уште ви се подготвува нешто поголемо. Универзалната енергија е мудра во изборот, ако вашата желба е чиста и сте личност со добро срце, симпатијата ќе се оствари што е можно поскоро. Кога имате желба со вистинска цел, универзумот заговара во ваша корист.

ќе ви помогне да го освоите тоа финансиско изобилство што толку го посакувате. Проверете!

Индикации и состојки

За да го извршите овој шарм, се препорачува користените банкноти да се нови, но ако не можете да добиете нови банкноти, побарајте банкноти кои се барем чист, без цртежи, без солзи или чкртаници.

Внимавајте, важно е правилно да ги следите сите чекори за да може магијата да ја исполни својата цел, затоа внимателно запишете сè што ќе ви треба пред да започнете со правописот тоа ќе ви го промени финансискиот живот!

- 6 банкноти од 2 реали

- 1 паричник

Како да го направите тоа

Прво соберете ги сите сметки и меѓу овие 6 банкноти, изберете една од нив преклопувајќи ја на половина и чувајте ја во вашиот паричник. Откако ќе го направите ова, преклопете ги другите белешки и дајте ги на пет луѓе на кои им верувате, барајќи од секој од нив да ви каже број и да ги води за да ги донираат истите белешки на пет други луѓе на кои им е потребна.

Пристигнувајќи дома, расклопете ја единствената преостаната две белешка и забележете го нејзиниот сериски број, комбинирајте ги броевите на белешките со оние што ви ги кажале луѓето и играјте ја вашата игра. Потоа одете регистрирајте ја вашата игра и употребете ја банкнотата што сте ја одбрале по случаен избор за да ја платите играта.

Симпатија за освојување на Мега-Сена со басен

Во некои симпатии, употребата на слив е незаменлив, на крајот на краиштата, тоа еВообичаено е да се види овој уред во различни ритуали претставени во приказни, без разлика дали се работи за книги или филмови. Објектот има симболична врска со водата, бистрината и флуидноста. Затоа, овој предмет не би можел да недостасува во магија за да победите на лотаријата.

Првиот чекор пред да ја спроведете оваа магија е да се истуширате за чистење, пред да побарате нешто. Бидејќи нарачката е за финансискиот сектор, бањата може да биде само за чистење. Затоа, доволна е само нормална бања.

Меѓутоа, од суштинско значење е да ја ментализирате целата таа негативност и лоша среќа што исчезнува за време на туширањето, треба да се ослободите од оваа негативност, барајќи да работи само на доброто. енергии, така што тие се усогласени со она што го сакате кога ја изведувате оваа симпатија. Откако ќе го направите тоа, подготвени сте да започнете. Следете го!

Индикации и состојки

За да ја извршите оваа магија и да добиете подобар резултат, се препорачува овој ритуал да се изврши на ноќта на полна месечина. Тоа е максималната моќ на сателитот и неговото пристигнување со себе носи поволни моменти за извршување на работа на енергија, симпатии за привлекување среќа, враќање на енергијата, просперитет, стимулација и енергија.

Оваа фаза на Месечината има тенденција да означете период на голема акумулација на енергија, па затоа се препорачува да се бањате пред да ја извршите оваа магија, за да го исчистите телото. Правејќи го ова,ќе помогнете да се отстрани или ослободи оваа акумулирана вишок енергија. За да го спроведете, ќе ви требаат:

- Мала чинија што никогаш не била користена

- Лист хартија што одговара на сите запишани броеви на Mega-Sena

- Филтрирана вода

Како да го направите тоа

Откако ќе се бањате, најдете мирно место во вашиот дом за да ја извршите оваа магија. Продолжете да ги сечете хартиите на мали парчиња, по еден квадрат за секој број. После тоа, напишете го секој број на Мега-Сена на хартија и преклопете ги на половина. Земете го легенот, истурете филтрирана вода во него и фрлете ги сите хартии во него. Ако не ја изведувате оваа магија во друга просторија од куќата, земете го легенот и ставете го под креветот.

Следното утро, извадете го легенот и проверете ги хартиите, па играјте лотарија со хартиите кои се појавуваат отворени. Откако ќе го направите ова, фрлете ги хартиите во ѓубрето, водата изберете да ја фрлите на растенијата и користете го легенот нормално.

Симпатија да ја освоите Мега-Сена со 1 вистинска паричка

На почетокот на оваа статија, веќе придружувавте сочувство во вредност од 2,00 R$. Сега, можете да следите уште едно сочувство со пари, но овој пат со паричка од 1,00 R$. Оваа симпатија е многу стара и е поврзана со циганските народи, познати по тоа што носат финансиска помош.

Најдобар период за изведување на овој тип на магија е полна месечина, нова и растечка,по можност во четврток и недела. Но, во итни случаи, направете го тоа кога ви треба! Продолжете да дознавате повеќе!

Индикации и состојки

За да се изврши магијата, неопходно е да се промени мислењето, тие треба да бидат усогласени со вашата волја. Негативните енергии привлекуваат негативни ставови, па оттука и важноста да се ослободите од овие мисли. За да ја извршите оваа магија, ќе ви требаат само:

- 6 монети од една вистинска

- 1 никогаш неискористена ткаенина од торбичка

- 1 мало парче хартија

- 1 сино пенкало

Како да го направите тоа

Започнете да ја изведувате магијата со ставање на монетите во кесата од ткаенина. Во оваа симпатија, тие имаат функција да ги симболизираат шесте Мега-Сена броеви кои мора да ги усогласите за да победите. Земете ја хартијата и напишете ја вашата желба во неа многу експлицитно, со читливи букви: „САКАМ ДА ПОБЕДАМ ВО МЕГА-СЕНА“.

Откако се ќе заврши, однесете ја торбата до денот на облогот и држете тоа -зацврстете го кога плаќате за тоа на прозорецот на лотаријата. Исто така, секогаш држете го блиску до вас додека не го добиете резултатот од лотаријата.

Магија за победа на Мега-Сена со црвен кромид

Оваа магија е прилично едноставна, но функционира со многу моќни енергии, за оние кои не знаат, кромидот е силна состојка, се користи во разни магии кои сакаат да ги одвратат лошите енергии и да донесат среќа главново финансиската област. Виолетовиот кромид има енергија да ги подобри работите уште повеќе, правејќи го вашето барање и вашето сочувство уште посилни.

Ние сме суштества полни со соништа, некои поедноставни, други не, но длабоко во себе сме сè што сонуваме за нешто , но реалноста е дека за жал повеќето од овие соништа бараат добар капитал за да се остварат. Размислувајќи за тоа, ја донесовме оваа симпатија која е лесна, брза и ќе го промени вашиот финансиски живот. Следете го!

Индикации и состојки

При изведување на оваа магија, исклучително е важно тоа навистина да биде црвен кромид, бидејќи само кромид од овој тип ќе делува, поради неговата поголема јачина , енергија и моќ. За овој шарм ќе ви требаат:

- 1 црвен кромид

- Хартија и црно пенкало или молив

- црн или друг обоен конец

- Бела чинија

Како да го направите тоа

Прво, започнете со означување на броевите што ќе ги играте на картата. После овој чекор, на белата хартија напишете ги и овие шест бројки без линии.

Потоа, исечете го кромидот на половина така што двете половини да се одвојат, па земете ја хартијата и ставете ја на средината на кромидот , ставајќи ја другата половина одозгора, затворајќи ги со хартијата на средина и повторно оставајќи го кромидот комплет.

Со црниот конец или друга боја врзете го кромидот да биде само еден, продолжете со врзувањето и на крајот налинија врзуваат три јазли. Овој кромид треба да се чува на врвот на бела чинија под креветот додека не излезе резултатот од вашата игра.

Симпатија за освојување на Мега-Сена на лош датум

природниот тек на нашиот живот е просперитетот, сите ние заслужуваме изобилство и победи, затоа е од суштинско значење да бидете во склад со сопствената вибрација и суштина за да можете да напредувате со она што ви е ветено.

Оваа магија е токму за оние моменти кога сте очајни за пари, се чувствувате несреќни и опкружени со лоши енергии, тој момент кога мислите дека сè оди наопаку.

Овој ритуал може да се изврши во секој ден и во секое време. Меѓутоа, ако сакате уште повеќе енергија за време на магијата, направете го тоа во ноќта на месечината што опаѓа, таа е моќна за лекување и ослободување од негативните енергии. Следете го за да дознаете повеќе!

Индикации и состојки

Оваа магија може да се изведе каде било во вашиот дом, но дајте предност на мирно место за извршување на овој ритуал, тишината е важна за концентрацијата бидејќи од суштинско значење е секогаш да ги имате на ум вашите броеви, она што е наведено овде е дека постојано ги повторувате вашите броеви додека ги подготвувате материјалите и по молитвата, бидејќи ако се направи правилно оваа магија ќе ви донесе многу среќа, а вие само потребаод:

- хартија за лотарија

- мед

- цимет

- бела свеќа

- чинија

- Бела чинија

Како да го направите тоа

Првично, во вашите раце имајте тикет што веќе сте го играле во играта, но не е доделена. Потоа направете нова игра со истите броеви и чувајте ја во вашиот паричник. После тоа, ставете ја старата белешка на чинија и посипете со мед и цимет.

Набргу потоа запалете бела свеќа на чинија до чинијата, кажете молитва што обично ја кажувате, побарајте среќа на вашиот ангел чувар и нека свеќата целосно изгори. Откако ќе заврши постапката, фрлете ги остатоците од свеќата и стариот билет во ѓубре. Треба да се напомене дека чинијата и чинијата може да продолжат да се користат како и обично.

Симпатија за освојување на Мега-Сена за Сао Ципријано

Сао Ципријано, епископ од Антиокија, помина историјата како маченик и стекна слава како најпознат светски магионичар. Роден во 3 век, тој рано бил воведен во братството на магионичари и, по престојот меѓу Персијците, ги научил уметностите на гатање и повикување.

Тој бил чирак на вештерката од Евора и заминал зад познатата Книга на Црното Кејп, збирка магии, магии, симпатии и молитви кои му се припишуваат. Меѓу ритуалите споменати во неговата позната книга, барањето за финансиска благосостојба отсекогаш било меѓу најбараните. Оваа позната молитва фаворизираенергијата на пристигнувањето на парите. Проверете!

Индикации и состојки

Молитвата на Свети Кипријан е многу моќна, добро позната и се користи со генерации и ќе донесе одлични резултати за оние кои имаат вера, посветеност и трпение . Молитвите на Свети Кипријан навистина делуваат и затоа се толку барани.

Но не заборавајте дека главната состојка е вашата вера, имајте доверба и многу вера во молитвата, без сомнение. На овој начин, колку е поинтензивна вашата вера, толку посилна ќе биде молитвата. Запишете што ќе ви треба:

- 1 бела свеќа

- 1 темјан

Како да го направите тоа

Пред да започнете со молитвата, запалете ја свеќата на мирно место. Додека гори свеќата, запалете го темјанот и поминете го низ куќата, во секој агол, така ќе ја прочистите вашата околина.

Додека шетате низ куќата со темјанот, имајте го на ум вашето барање. После тоа, вратете се на местото каде што е свеќата, оставете го темјанот да заврши со горење во близина и започнете ја вашата молитва.

Со моќите на Свети Кипријан.

Дека броевите на Мега-Сена сега ќе дојди во моите соништа.

Ќе се обложам и ќе ги освојам акумулираните бројки.

Сао Ципријано, јас (кажи го твоето име) ќе ја имам таа моќ, дека сонот за освојување на Мега-Сена станува реално со твојата моќ, сега.

Ќе можам да го исполнам мојот сон, да си купам сопствена куќа, да го видам светот, да им помогнам на сите на кои им е потребна мојата помош.

Св.

Како експерт во областа на соништата, духовноста и езотеризмот, посветен сум да им помагам на другите да го најдат значењето во нивните соништа. Соништата се моќна алатка за разбирање на нашите потсвесни умови и можат да понудат вредни сознанија за нашиот секојдневен живот. Моето патување во светот на соништата и духовноста започна пред повеќе од 20 години, и оттогаш интензивно студирав на овие области. Јас сум страстен да го споделам моето знаење со другите и да им помагам да се поврзат со нивното духовно јас.